NZT

 

English


  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija

Aktualijos
2020-02-20

Nacionalinė žemė tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos įsteigė apdovanojimą – Mykolo Krupavičiaus vardo atminimo medalį. Kviečiame valstybės bei savivaldybių institucijas, įstaigas, asociacijas, mokslo, mokymo, kultūros įstaigas, piliečių bendruomenes, labdaros organizacijas ir kitus fizinius bei juridinius asmenis siūlyti kandidatus šiam apdovanojimui gauti.

Plačiau
2020-02-17

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama matininkų ir geodezininkų veiklos ir kvalifikacijos kėlimo priežiūrą, pastaruoju metu pastebi išaugusį skaičių asmenų, delsiančių tobulinti kvalifikaciją. NŽT perspėja, kad nekeliant kvalifikacijos pagal NŽT patvirtintas programas kvalifikacijos tobulinimo kursuose, rizikuojama prarasti turimą matininko ar geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą.

Plačiau
2020-02-14

2020 m. vasario 13 d. Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT) lankėsi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studijų programos ,,Geodezija ir kadastras“ III kurso studentai.

Edukacinio vizito metu studentai susipažino su NŽT Geodezijos ir žemės naudojimo kontrolės departamento Geodezijos ir nekilnojamojo turto kadastro skyriaus veikla, pagrindiniais teisės aktais, reglamentuojančiais geodezijos, kartografijos, nekilnojamojo turto kadastro sritis, rengiamais valstybiniais erdviniais duomenimis ir žemėlapiais, geodezininko ir matininko kvalifikacijos pažymėjimų išdavimo tvarka, pagrindiniais vykdomais darbais. Susirinkusiems buvo pristatytas ir išskirtinis leidinys – Lietuvos nacionalinis atlasas.

Plačiau
2020-02-13

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) užsakymu, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Geodezijos institutas atliko Valstybinio geodezinio pagrindo duomenų rinkinio (GPDR) atnaujinimo paslaugas, kurios apėmė rinkinio sudarymo, atnaujinimo ir tvarkymo techninių reikalavimų parengimą bei duomenų sukūrimą ir susisteminimą.

Vykdant valstybinio geodezinio pagrindo duomenų rinkinio (GPDR) atnaujinimo paslaugas, susisteminti ir bendrame duomenų rinkinyje sukaupti GPDR duomenys ir metaduomenys (daugiau kaip 40 000 geodezinių punktų) apie Lietuvos valstybinio GPS nulinės, pirmosios, antrosios ir trečiosios klasių tinklo punktus, LitPOS tinklo punktus, Lietuvos valstybinio geodezinio vertikaliojo pirmos ir antros klasių tinklo punktus, Lietuvos valstybinio gravimetrinio pirmos ir antros klasių tinklų punktus bei gravimetrinės nuotraukos duomenis ir metaduomenis.

Paveiksle pateikiama Vertikaliojo pirmos klasės tinklo punktų duomenų rinkinio geometrinės duomenų bazės grafinė išraiška.

Plačiau
2020-02-13

Dažniausiai asmenys 2019 metais į Nacionalinę žemės tarnybą kreipėsi žemės ūkio paskirties žemės sklypų pardavimo ir pirkimo, žemės nuomos, kadastrinių matavimų, dokumentų kopijų pateikimo klausimais.

NŽT nuolat vykdoma ir asmenų nuomonės apie NŽT bei jos teikiamas paslaugas stebėsena. Siekiant laiku nustatyti galimus veiklos trūkumus ir teikti asmenų poreikius atitinkančias aptarnavimo ir administravimo paslaugas, analizuojamos aptarnautų asmenų užpildytos anketos. 2019 m. NŽT centriniame padalinyje Vilniuje ir teritoriniuose padaliniuose visoje Lietuvoje iš viso buvo pateikta 2 213 asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketų (250 anketų daugiau nei 2018 m.). Pernai į NŽT besikreipiančių asmenų nuomonės stebėsena rodo, kad aptarnavimo kokybę teigiamai vertina 96,34 proc. asmenų.

Plačiau
2020-02-12

Šiandien Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Laimonas Čiakas žiniasklaidos atstovams pristatė piliečių nuosavybės teisių atkūrimo situaciją Lietuvoje ir 2019 m. atliktus pagrindinius NŽT strateginius darbus žemės reformos ir žemėtvarkos, valstybinės žemės valdymo, geodezijos ir kartografijos bei korupcijos prevencijos srityse.

Plačiau
2020-02-11

Nuo šių metų vasario pradžios įsigaliojo žemės ūkio ministro įsakymu patvirtinta Kitos paskirties valstybinės žemės sklypų, parduodamų ar išnuomojamų ne aukciono būdu, administravimo metodika, kurioje aiškiai aprašyta tvarka, kaip turi būti nustatomas valstybinės žemės sklypo dydis, reikalingas statiniams eksploatuoti.

Plačiau
2020-02-05

Informuojame, kad organizuojami asmenų, pageidaujančių gauti kvalifikacijos pažymėjimus rengti žemėtvarkos planavimo dokumentus, profesinių žinių patikrinimo egzaminai.

2020 m. kovo 6 d. 10 val. – Žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektams rengti.

2020 m. kovo 6 d. 10 val. – Žemės reformos žemėtvarkos projektams rengti.

2020 m. kovo 6 d. 13 val. – Žemėtvarkos schemoms rengti.

2020 m. kovo 6 d. 13 val. – Žemės konsolidacijos projektams rengti.

2020 m. kovo 13 d. 10 val. – Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektams rengti.

2020 m. kovo 13 d. 13 val. – Kaimo plėtros žemėtvarkos projektams rengti.

Plačiau
2020-02-03

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), nuolat vykdydama žemės išteklių naudojimo stebėseną, šiais metais taip pat organizuoja išsamios visos Lietuvos teritoriją apimančios dirvožemių tipų bei savybių duomenų ataskaitos ir žemėlapių parengimą. Per praėjusius metus buvo atlikti dirvožemio savybių stebėsenos parengiamieji darbai, kurių metu surinkta ir išanalizuota dirvožemių tipų ir granuliometrinės sudėties medžiaga.

Plačiau
2020-02-03

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nuolat siekia prisidėti prie investicinės aplinkos gerinimo Lietuvoje. Sausio 31 d. Nacionalinėje žemės tarnyboje įvyko NŽT atstovų ir Akmenės laisvosios ekonominės zonos ir Akmenės rajono savivaldybės administracijos atstovų pasitarimas dėl aktualių LEZ klausimų.

Plačiau
Naujienų archyvas
 

 
Aktualu pranešėjams 
PASITIKĖJIMO LINIJA
 
VIDINIS KANALAS
Artimiausi renginiai
Apie nžt
Istorija
Logotipas
Apie NŽT 


Informacija teikiama
tel. 8 706 86 666

Nepavykus prisiskambinti, prašome kreiptis el. paštu
nzt@nzt.lt

Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 16895495
Šiandien apsilankė: 14497
Dabar naršo: 182
  
 
 
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.