NZT - straipsniai :Apskritojo stalo diskusijose – dalykiški ir racionalūs pasiūlymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 23097388
Šiandien apsilankė: 133
Dabar naršo: 38
Aktualijos
2020-11-09
Apskritojo stalo diskusijose – dalykiški ir racionalūs pasiūlymai
Baigėsi penkiuose regionuose (Plungėje, Radviliškyje, Utenoje, Kaune ir nuotoliniu būdu Vilniuje) Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) surengtos apskritojo stalo diskusijos su projektuotojais, žemėtvarkininkais, teisininkais, savivaldybių ir visuomenės atstovais. Diskusijose iš viso dalyvavo per 430 specialistų, 89  savivaldybių atstovai bei 93 žemėtvarkos projektų rengėjai.
 
NŽT inicijuotuose susitikimuose buvo aptartos žemės tvarkymo ir administravimo aktualijos, pagrindiniai žemės tvarkymo srities klausimai, kitos paskirties valstybinės žemės sklypų parduodamų ar išnuomojamų ne aukciono būdu administravimo metodikos taikymas praktikoje, rengiamuose žemėtvarkos planavimo dokumentuose dažniausiai pasitaikančios klaidos, pagrindiniai žemės administravimo srities klausimai, informuojama apie žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje  procesų patobulinimus.
 
Didelių nusiskundimų dėl esamų teisės aktais reglamentuojamų nuostatų žemės tvarkymo ir administravimo klausimais nebuvo. Daugiausia dėmesio diskusijose susilaukė Žemės įstatymo 9 straipsnio  dėl valstybinės žemės išnuomojimo prie esamų naudojamų statinių tvarkos bei žemės sklypo dydžio nustatymo klausimai. Prelegentai siūlė papildyti Vyriausybės nutarimą dėl įsiterpusio žemės  ploto sąvokos, tam, kad nepatogius bendram naudojimui  ir negalimuose vykdyti naujos statybos žemės plotuose atsirastų galimybė  šiuos žemės plotus prijungti  prie greta esančių sklypų. Renginių dalyviai daugiausia analizavo konkrečius vietos klausimus, konkrečias situacijas. Nemažai kalbėta apie investuotojų pritraukimą regionuose ir su tuo susijusius žemės klausimus. Buvo pasiūlyta savivaldybėms aktyvinti teritorijų planavimo procesą savivaldybės teritorijose numatant teritorijas investiciniams projektams vykdyti, kartu dalyvaujant tiek Nacionalinei žemės tarnybai, tiek ir kitoms suinteresuotoms institucijoms.
 
Susitikimų metu iškelti klausimai artimiausiu metu bus apibendrinti, numatytos priemonės jiems įgyvendinti, paskelbiant tai  ir NŽT svetainėje.
 
Apskritojo stalo pristatymų medžiagą, pranešimų skaidres galima rasti NŽT svetainėje adresu: /go.php/Renginiai
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.