NZT - straipsniai :Aptarti aktualūs bendradarbiavimo klausimai su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 11538862
Šiandien apsilankė: 3755
Dabar naršo: 282
Aktualijos
2018-08-01
Aptarti aktualūs bendradarbiavimo klausimai su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais

Liepos 31 d. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Laimonas Čiakas susitiko su Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiuoju architektu, Miesto plėtros departamento direktoriumi Mindaugu Pakalniu, kitais savivaldybės specialistais.

Susitikimo metu buvo aptarti abiem institucijoms rūpimi klausimai apie įsiterpusių valstybinės žemės plotų formavimą, siekiant užtikrinti racionalų valstybinės žemės plotų panaudojimą, juos parduodant ne aukciono tvarka besiribojančių žemės sklypų savininkams.

NŽT atstovai ypač daug dėmesio skyrė žemės plotų, įsiterpusių tarp privačių žemės sklypų, ir gatvių (kelių) formavimo problemoms. Aptarė, kad tik dalis Vilniaus miesto savivaldybės gatvių raudonųjų linijų yra patvirtintos Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2011 m. birželio 13 d. sprendimu Nr. 1-91 „Dėl Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos A, B, C kategorijų gatvių ribų (raudonųjų linijų) schemos tvirtinimo“, tačiau kita dalis gatvių raudonųjų linijų rengiamos (projektuojamos), o tai turi įtakos įsiterpusių žemės plotų formavimui, dėl to nuolat kyla problemų.

Taip pat susitikimo metu NŽT atstovai išsakė susirūpinimą, kad pastebimi atvejai, kai rengiant žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus skirtingiems žemės sklypams, esantiems toje pačioje gatvėje, šių žemės sklypų savininkams yra išduodami projektų rengimo reikalavimai, kuriuose nurodomi skirtingi gatvės pločiai ir gatvės raudonųjų linijų vietos. Vertindami šias aplinkybes, NŽT specialistai atkreipė į tai Vilniaus miesto savivaldybės administracijos specialistų dėmesį ir paprašė išduodant rengiamiems projektams žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo reikalavimus pridėti ir schemas su pažymėtomis gatvių raudonosiomis linijomis ir nurodytais pločiais. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovai susitikimo metu pažadėjo į išsakytus pastebėjimus atkreipti dėmesį.

Susitikimo metu abiejų institucijų atstovai aktyviai diskutavo ir aptarė teisės aktų nuostatas dėl įsiterpusių valstybinės žemės plotų formavimo, taip pat kaip būtų tikslinga jas siūlyti tikslinti, kad būtų paprasčiau suformuoti įsiterpę žemės plotai ir sudarytos žemės sklypų pirkimo–pardavimo sutartys bei už įsigytus įsiterpusius žemės sklypus lėšos pervestos į Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės, kurios teritorijoje parduodamas žemės sklypas, biudžetą.Žemiau pateiktame paveikslėlyje (atsitiktinai pasirinkta Vilniaus dalis) aiškiai matyti, kuriose vietose yra pažymėtos raudonos linijos ir kur jų trūksta.

Visos Vilniaus teritorijos situaciją galima apžiūrėti: https://maps.vilnius.lt/teritoriju-planavimas#layers

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.