NZT - Dėl būdo, kuriuo atkuriamos nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą, pakeitimo įstatymų leidėjui panaikinus galimybę už jį piliečiui atlyginti vertybiniais popieriais

 

English

 Pradžia
 

 
Aktualu pranešėjams 
PASITIKĖJIMO LINIJA
 
VIDINIS KANALAS
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 21303942
Šiandien apsilankė: 20754
Dabar naršo: 121
  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija

Dėl būdo, kuriuo atkuriamos nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą, pakeitimo įstatymų leidėjui panaikinus galimybę už jį piliečiui atlyginti vertybiniais popieriais

2012 m. lapkričio 22 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 10, 16, 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas (Žin., 2012, Nr. 135-6878) (toliau – Įstatymas). Vadovaujantis Įstatymu buvo panaikinta nuostata, numatanti galimybę už valstybės išperkamą žemę, miškus, vandens telkinius piliečiui atlyginti vertybiniais popieriais. Taigi šiuo metu Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos neturi teisinio pagrindo atkurti nuosavybės teises į žemę, miškus, vandens telkinius atlygindama piliečiams vertybiniais popieriais, net jeigu tokia valia ir buvo teisės aktų nustatytais terminais piliečių išreikšta jų pateiktuose prašymuose valstybės institucijai, vykdžiusiai nuosavybės teisių atkūrimo į žemę, miškus, vandens telkinius darbus (iki 2010 m. birželio 30 d. apskričių viršininkų administracijos).
Įstatymas nustatė galimybę piliečiui iki 2013 m. liepos 1 d. pakeisti būdą, kuriuo atkuriamos nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą, šiais atvejais:
1) kai pilietis yra pateikęs prašymą teisės aktų nustatytais terminais atkurti nuosavybės teises į išlikusį nekilnojamąjį turtą atlyginant už jį vertybiniais popieriais, tačiau sprendimas dėl nuosavybės teisių atkūrimo į šį turtą atlyginant vertybiniais popieriais nepriimtas;
2) kai sprendimas atkurti nuosavybės teises į išlikusį nekilnojamąjį turtą atlyginant už jį vertybiniais popieriais yra priimtas, tačiau nėra įgyvendintas, t. y. pilietis, gavęs sprendimą dėl nuosavybės teisių atkūrimo atlyginant vertybiniais popieriais nesikreipė į valstybės įmonę Valstybės turto fondą dėl vertybinių popierių (akcijų) skaičiaus nustatymo ir išmokėjimo arba pilietis kreipėsi į valstybės įmonę Valstybės turto fondą, tačiau nėra gavęs visų ar dalies jo naudai apskaičiuotų vertybinių popierių (akcijų) skaičiaus.
Esant vienam iš pirmiau paminėtų atvejų, pilietis turi teisę iki 2013 m. liepos 1 d. kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinį skyrių pagal žemės, miško, vandens telkinio, į kuriuos atkuriamos (-tos) nuosavybės teisės, buvimo vietą su prašymu:
1) pakeisti būdą, kuriuo atkuriamos nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą, jeigu sprendimas dėl nuosavybės teisių atkūrimo atlyginant vertybiniais popieriais nepriimtas arba
2) pakeisti priimtą sprendimą (jo dalį) dėl nuosavybės teisių atkūrimo atlyginant vertybiniais popieriais ir atkurti nuosavybės teises kitu nuosavybės teisių atkūrimo ar atlyginimo už valstybės išperkamus žemę, miškus, vandens telkinius būdu.
Atkreiptinas dėmesys, kad Įstatymas nenustatė ribojimų dėl to, kaip pilietis turi pakeisti valią dėl būdo, kuriuo atkuriamos nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą, t. y. Įstatyme nėra nustatyta, kad pilietis gali pakeisti valią prašydamas atlyginti vieninteliu galimu būdu, pavyzdžiui, pinigais. Taigi pilietis gali pakeisti valią prašydamas atkurti nuosavybės teises vienu iš Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo (Žin., 1997, Nr. 65-1558) 4 straipsnio 1 dalyje, 5 straipsnio 2 dalyje ir 6 straipsnio 1 dalyje nurodytu nuosavybės teisių į žemę, miškus, vandens telkinius atkūrimo būdu, jeigu žemė, miškas, vandens telkinys, į kuriuos atkuriamos (-tos) nuosavybės teisės, priskirti laisvos (grąžintinos) žemės plotams, arba atlyginimo už valstybės išperkamą žemę, miškus, vandens telkinius būdu, nurodytu minėto įstatymo 16 straipsnio 9 dalyje.


Paskutinis atnaujinimas: 2013-06-05 11:35:02

Artimiausi renginiai
  
 
 
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.