NZT - Dėl leidimo išdavimo žemės ūkio paskirties žemės įgijėjo sutuoktiniu

 

English

 Pradžia
 

 
Aktualu pranešėjams 
PASITIKĖJIMO LINIJA
 
VIDINIS KANALAS
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 21303988
Šiandien apsilankė: 20800
Dabar naršo: 99
  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija

Dėl leidimo išdavimo žemės ūkio paskirties žemės įgijėjo sutuoktiniu

2014 m. gegužės 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas (Įstatymas), kurio 2 straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad asmenys gali įsigyti žemės ūkio paskirties žemės tik gavę Nacionalinės žemės tarnybos padalinio pagal žemės buvimo vietą išduotą leidimą. Leidimas išduodamas arba pateikiamas motyvuotas atsisakymas jį išduoti ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo prašymo jį išduoti gavimo Nacionalinės žemės tarnybos padalinyje pagal žemės buvimo vietą.

Leidimas įsigyti žemės ūkio paskirties žemės (Leidimas) išduodamas asmeniui, kuris atitinka Įstatymo reikalavimus, t. y. ne mažiau kaip 3 metus per paskutinius 10 metų vykdė žemės ūkio veiklą ir deklaravo žemės ūkio naudmenas ir pasėlius. Fizinis asmuo turi būti įregistravęs ūkininko ūkį arba turėti žemės ūkio išsimokslinimo diplomą. Juridinio asmens pajamos turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų gautų pajamų ir jeigu jo ekonominis gyvybingumas gali būti įrodytas Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka įvertinus juridinio asmens perspektyvas.

Žemės ūkio ministerija gavusi pranešimų, kad kai kurie notarai netvirtina žemės ūkio paskirties žemės perleidimo sandorių, kol asmens, kuris siekia įsigyti žemės ūkio paskirties žemės, sutuoktinis nepateikia pažymos iš Nacionalinės žemės tarnybos padalinio, kad jis atitinka Įstatymo 2 straipsnio reikalavimus, Nacionalinei žemės tarnybai pateikė siūlymą išduoti vieną Leidimą abiem sutuoktiniams, nurodydama, kad Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.88 straipsnio 1 dalis, reglamentuojanti bendrosios jungtinės nuosavybės atsiradimą, iš esmės nustato, kad visas turtas ir pajamos įgytos tiek vieno sutuoktinio, tiek abiejų sutuoktinių vardu po santuokos sudarymo, yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Todėl manytina, kad, jei asmuo turi ūkininko ūkį ir užsiima žemės ūkio veikla, deklaruoja žemės ūkio naudmenas ir pasėlius, tai nėra pagrindo teigti, kad šio asmens sutuoktinis nedalyvauja šioje veikloje.

Siekiant, kad nedidėtų laiko sąnaudos, finansinė ir administracinė našta, Leidimo įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išdavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus 2014 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. 1P-(1.3.)-244 „Dėl leidimo įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Aprašas),  2.1 papunktyje nurodyta, kad sutuoktiniai, žemės ūkio paskirties žemę įsigyjantys bendrosios jungtinės nuosavybės teise, turi pateikti vieną prašymą išduoti Leidimą. Prašyme išduoti Leidimą turi būti nurodyta, kuris iš sutuoktinių Lietuvos Respublikos ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį ir ar ūkininko ūkis bei deklaruojamos žemės ūkio naudmenos ir pasėliai yra bendroji jungtinė nuosavybė. Taigi sutuoktiniams, žemės ūkio paskirties žemę įsigyjantiems bendrosios jungtinės nuosavybės teise, pateikusiems vieną prašymą išduoti Leidimą, rengiamas vienas Leidimas (Aprašo 6 punktas).

Informacija parengta pagal 2014-06-13 Žemės ūkio ministerijos raštą.


Paskutinis atnaujinimas: 2014-06-20 08:36:57

Artimiausi renginiai
  
 
 
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.