NZT - Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų nustatymo pagal teritorijų planavimo dokumento sprendinius

 

English

 Pradžia
 

 

 
Aktualu pranešėjams 
PASITIKĖJIMO LINIJA
 
VIDINIS KANALAS
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 15721205
Šiandien apsilankė: 8090
Dabar naršo: 413
  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija

Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų nustatymo pagal teritorijų planavimo dokumento sprendinius

 Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 522 „Dėl Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklių“, 11 punkte nurodyta, kad kadastriniai matavimai atliekami pagal teritorijų planavimo detaliuosius ir specialiuosius planus, institucijų, atsakingų už žemės sklypų formavimo valstybinėje žemėje organizavimą, patvirtintus žemės sklypų planus, naudojant topografinius planus bei kitą geodezinę ir kartografinę medžiagą.
 Lietuvos Respublikos žemės įstatymo 22 straipsnio 5 dalyje reglamentuota, kad konkrečiam žemės sklypui taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos įrašomos į Nekilnojamojo turto kadastrą ir Nekilnojamojo turto registrą registruojant suformuotus naujus (teritorijose, kuriose iki teritorijų planavimo dokumentų patvirtinimo nebuvo suformuoti žemės sklypai) žemės sklypus pagal teritorijų planavimo dokumentus.
 Remiantis minėtomis teisės aktų nuostatomis, tuo atveju, kai teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintame teritorijų planavimo dokumente (pvz. detaliajame plane) yra nurodytos konkrečiam žemės sklypui taikytinos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos, atliekant šio žemės sklypo kadastrinius matavimus turi būti nustatomos minėtame teritorijų planavimo dokumente nurodytos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos, nurodant jų užimamą plotą, neatsižvelgiant į tai, ar žemės sklype yra objektas dėl kurio turi būti taikomos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos, ar jo nėra. Pažymėtina, kad tuo atveju, kai teritorijų planavimo dokumente nėra nurodytas taikytinos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos užimamas plotas, šį plotą turi apskaičiuoti matininkas, pagal teritorijų planavimo dokumente nurodytus sprendinius.


Paskutinis atnaujinimas: 2015-03-16 13:09:02

Artimiausi renginiai
  
 
 
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.