NZT - straipsniai :Esame pirmoji Lietuvoje valstybės institucija, diegianti savarankišką antikorupcijos vadybos sistemą

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 18916877
Šiandien apsilankė: 28246
Dabar naršo: 276
Aktualijos
2019-06-28
Esame pirmoji Lietuvoje valstybės institucija, diegianti savarankišką antikorupcijos vadybos sistemą

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) – pirmoji viešojo administravimo įstaiga Lietuvoje, nuo šių metų diegianti inovatyvią, pagal geriausią pasaulinę kovos su korupcija praktiką sukurtą savarankišką antikorupcinės vadybos sistemą (AVS), atitinkančią tarptautinius ISO 37001 standarto reikalavimus. Tai leis siekti naujų ambicingų tikslų. Institucijoje jau įvyko pirmieji vadovų mokymai, kuriuose dalyviai supažindinti su antikorupcinės vadybos sistema, veikimo principais ir procesais. Vadovams taip pat pristatyti ir AVS praktinio įgyvendinimo aspektai.

Antikorupcinės vadybos sistema siekiama dar labiau pagerinti administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo kokybę, padidinti sprendimų ir procedūrų skaidrumą, viešumą ir atskaitingumą visuomenei bei sustiprinti tarnybos atsparumą korupcijai.

„Korupcijos prevencija yra viena iš NŽT prioritetinių sričių, – pabrėžia Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Laimonas Čiakas. „Nuolat stebime situaciją, taikome įvairias korupcijos prevencijos priemones jautriausiose mūsų veiklos srityse – žemės administravimo ir tvarkymo, nekilnojamojo turto kadastro, žemės naudojimo valstybinės kontrolės ir vidaus administravimo srityse“, – sako NŽT direktorius.

Remiantis 2018 m. gruodžio ir 2019 m. sausio mėnesiais Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikto tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ duomenimis, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklos skaidrumas yra vertinamas palankiau.

Kas dveji metai Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos vykdomo tyrimo metu tiriamos trys tikslinės grupės: Lietuvos gyventojai, verslo įmonių vadovai ir valstybės tarnautojai. Iš viso buvo apklausti 1004 Lietuvos gyventojai, 501 verslo įmonių vadovai ir 507 valstybės tarnautojai. Pagal šio tyrimo duomenis, nei gyventojai, nei verslo įmonių vadovai Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atvirame klausime tarp labiausiai korumpuotų įstaigų nenurodė.

Lyginant šio tyrimo rezultatus su 2016 m. analogiško tyrimo rezultatais, matyti, kad net 19 proc. sumažėjo gyventojų, manančių, kad tarp Žemės ūkio ministerijai pavaldžių institucijų Nacionalinė žemės tarnyba yra „labai korumpuota“, skaičius.

 

Dalintis
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.