NZT - straipsniai :Informacinės visuomenės plėtros komitetas kviečia teikti pasiūlymus dėl parengto Atvirų duomenų rinkinių sąrašo

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 16935393
Šiandien apsilankė: 11406
Dabar naršo: 247
Aktualijos
2019-08-14
Informacinės visuomenės plėtros komitetas kviečia teikti pasiūlymus dėl parengto Atvirų duomenų rinkinių sąrašo

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) įgyvendindamas Valstybės strateginį tikslą – sukurti atvirų duomenų sprendinius, kurie leistų verslui ir visuomenei patogiai gauti ir naudoti viešojo sektoriaus institucijų tvarkomus duomenis – vykdo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Atvirų duomenų platformos, įgalinančios efektyvų viešojo sektoriaus informacijos pakartotinį panaudojimą verslui, ir jos valdymo įrankių sukūrimas“. 

Šio projekto metu bus sukurtas Lietuvos atvirų duomenų portalas, kuris leis valstybės informacinių išteklių valdytojams patogesniu būdu  parengti ir pateikti atvirų duomenų rinkinius bei jų metaduomenis. Tuo tarpu, verslo subjektams ir visuomenei – be išankstinių sąlygų užtikrins patogią atvirų duomenų paiešką bei nemokamą viešojo sektoriaus institucijų tvarkomų duomenų gavimą ir naudojimą verslo plėtros, nevyriausybinių iniciatyvų įgyvendinimo ar kitais tikslais.

Taip pat planuojamas ir plataus masto viešojo sektoriaus institucijų ir įstaigų prioritetinių duomenų rinkinių atvėrimas bei jų integravimas į Lietuvos atvirų duomenų portalą. Šiuo metu IVPK, bendradarbiaudamas su daugiau nei 65-mis valstybės institucijomis, taip pat atsižvelgdamas į Europos Sąjungos ir Lietuvos dokumentuose įvardintas prioritetines duomenų sritis, parengė Atvirų duomenų rinkinių sąrašą. Šis sąrašas taps pagrindu, kokie duomenys valstybės institucijose bus atveriami prioriteto tvarka.

Kad parengtas Preliminarus atvirų duomenų sąrašas kuo labiau atspindėtų duomenų naudotojų poreikius (tiek įmonių, tiek inovatyvius verslus kuriančių gyventojų, tiek nevyriausybinių organizacijų ir kt.), maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti ir teikti pasiūlymus dėl šio sąrašo papildymo ar pakeitimo.

Už aktualius duomenų rinkinius galite balsuoti čia (atkreipiame dėmesį, kad siekiant rezultatų patikimumo, reikalingas prisijungimas (pvz., per Google, Twitter ar kitas socialines paskyras). Taip pat galite ieškoti ir filtruoti duomenų rinkmenas jums patogiu būdu, komentuoti, dalintis ar kurti naujus atvirų duomenų poreikius ar pasiūlymus (pasirenkant „New issue“). 

Jūsų pasiūlymų laukiame iki 2019 m. rugpjūčio 31 d.

Daugiau informacijos apie atvirus duomenis:
- Atvirų duomenų iniciatyvos;
- Duomenų atvėrimo progresas;
- Projekto pirmojo etapo duomenų rinkinių sąrašas.


Informacinės visuomenės plėtros komiteto informacija

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.