NZT - Klausimai-atsakymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 21304080
Šiandien apsilankė: 20892
Dabar naršo: 63
Klausimai-atsakymai
2018-12-31
Iš Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus gavau pranešimą, kad mano kaimynas parduoda žemės ūkio paskirties sklypą, kokius dokumentus man reikia pateikti teritoriniam skyriui, kad galėčiau jį įsigyti?

Informuojame, kad asmenys, pageidaujantys pasinaudoti pirmumo teise, savo sutikimą (sprendimą) pirkti žemės ūkio paskirties žemės sklypą (Pažymos dėl parduodamos privačios žemės ūkio paskirties žemės išdavimo tvarkos aprašo 2 priedas) ar atsisakymą jį pirkti turi pateikti Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniam skyriui ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo pranešimo apie parduodamą žemės sklypą gavimo dienos.

Asmenys, pageidaujantys pasinaudoti pirmumo teise įsigyti parduodamą žemę, kartu su sutikimu (sprendimu) pirkti žemės ūkio paskirties žemės sklypą turi pateikti:

1. ūkininko ūkio pažymėjimo patvirtintą kopiją (jeigu pirkti parduodamą žemės sklypą pageidauja fizinis asmuo);

2. juridinio asmens balansą ir pažymą, sudarytą pagal Žemės ūkio veiklos subjektų pajamų dalies, gaunamos iš žemės ūkio veiklos, įvertinimo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. 3D-66 „Dėl Žemės ūkio veiklos subjektų pajamų dalies, gaunamos iš žemės ūkio veiklos, įvertinimo metodikos patvirtinimo“, patvirtinančius, kad juridinio asmens pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 proc. visų gautų pajamų (jeigu pirkti parduodamą žemės sklypą pageidauja juridinis asmuo);

3. giminystės ryšį su žemės savininku patvirtinantį dokumentą arba šio dokumento kopiją (jeigu pirkti parduodamą žemės sklypą pageidauja Civilinio kodekso 3.135 straipsnyje nustatyti artimieji giminaičiai (tėvai ir vaikai, seneliai ir vaikaičiai, broliai ir seserys), taip pat sutuoktiniai, įtėviai, įvaikiai, kurie parduodamą žemės sklypą naudoja neatlygintinio naudojimosi daiktu (panaudos) sutarties pagrindu).

Nacionalinės žemės tarnybos teritorinis skyrius, gavęs asmens rašytinį sutikimą (sprendimą) pirkti žemės ūkio paskirties žemės sklypą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo termino, per kurį asmenys, pageidaujantys pasinaudoti pirmumo teise pirkti žemės sklypą, galėjo pateikti sutikimą (sprendimą) jį pirkti, pasibaigimo dienos, išnagrinėjęs asmenų gautus sutikimus (sprendimus) pirkti žemės ūkio paskirties žemės sklypą ir prie jų pridėtus dokumentus ir patikrinęs pateiktą informaciją valstybės registruose bei nustatęs jų atitiktį Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 2–4 punktuose nustatytiems reikalavimams, išduoda atitinkamos formos pažymą dėl žemės sklypo pardavimo Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme nustatyta tvarka pirmumo teisę turinčiam jį pirkti asmeniui.

Tuo atveju, jei Jūs būsite įrašytas į Pažymą dėl žemės ūkio paskirties žemės sklypo pardavimo pirmumo teisę turinčiam jį pirkti asmeniui, tam, kad galėtumėte įsigyti sklypą Jums taip pat reikės kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos teritorinį skyrių dėl sutikimo įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išdavimo.

Sutikimo išavimo tvarkos aprašą, prašymų formas bei nuorodą į Žemės ūkio paskirties žemės pirkėjo (fizinio asmens) deklaracijos arba Žemės ūkio paskirties žemės pirkėjo (juridinio asmens) deklaracijos formą galite rasti mūsų interneto svetainės adresu http://www.nzt.lt/go.php/lit/Paslaugos-susijusios-su-privacios-zemes-valdymu-naudojimu-ir-disponavimu (pasirinkite paslaugą Nr. 8).

 

Atgal
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.