NZT - Klausimai-atsakymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 20969214
Šiandien apsilankė: 5879
Dabar naršo: 179
Klausimai-atsakymai
2019-12-31
Ką tikrina Nacionalinė žemės tarnyba, atlikdama žemės naudojimo valstybinę kontrolės funkciją?

Informuojame, kad Nacionalinė žemės tarnyba, atlikdama jai Lietuvos Respublikos žemės įstatymu priskirtą žemės naudojimo valstybinės kontrolės funkciją, pagal Žemės naudojimo valstybinės kontrolės nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. gruodžio 12 d. nutarimu Nr. 1244 „Dėl Žemės naudojimo valstybinės kontrolės nuostatų patvirtinimo“, išdėstytą baigtinį tikrinamų objektų sąrašą, tikrina: 1) ar asmenys naudoja jiems priklausančius žemės sklypus pagal nustatytą paskirtį (pavyzdžiui, ar naudoja žemės ūkio paskirties žemės sklypą žemės ūkio veiklai arba ar naudoja kitos paskirties (pavyzdžiui, komercinės) žemės sklypą tai paskirčiai, kokia nustatyta); 2) ar asmenys neapleido piktžolėmis, menkaverčiais krūmynais ir pan. savo žemės sklypų; 3) ar asmenys laikosi žemės sklypams nustatytų servitutų; 4) ar asmenys, atlikdami statybos darbus, išsaugojo derlingąjį dirvožemio sluoksnį; 5) ar asmenys žemės ūkio paskirties žemės sklypuose imasi priemonių dėl dirvožemio apsaugos nuo nualinimo; 6) ar asmenys, naudodami savo žemės sklypus, laikosi savo žemės sklypų ribų (t. y. ar nelegaliais statiniais, tvoromis ir pan. savavališkai neužima (neužstato) valstybinės ar kitiems asmenims priklausančios žemės); 7) ar asmenys nesunaikino žemės sklypų ribų posūkio taškų žyminčių riboženklių; 8) ar asmenys iš valstybės įsigiję žemės ūkio paskirties žemės sklypus, juos naudoja žemės ūkio veiklai; 9) ar asmenys naudoja valstybinės žemės sklypus pagal sutartyse, kurių pagrindu šie žemės sklypai perduoti (suteikti) ar išnuomoti, nustatytas sąlygas (ar moka mokesčius, ar naudoja būtent tai veiklai, kuriai žemės sklypas išnuomotas ir pan.). Už minėtų reikalavimų nesilaikymą asmenims (pažeidėjams) taikoma administracinė atsakomybė (skiriamos nuobaudos Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka).

Tuo atveju, jeigu turite duomenų apie žemės naudojimo tvarkos reikalavimų nesilaikymą, Jūs turėtumėte pateikti konkrečią žemės sklypo informaciją (žemės sklypo vietą arba kadastro numerį) Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniam skyriui, kurio veiklos teritorijoje galbūt nesilaikoma žemės naudojimo tvarkos. Teritorinis skyrius, gavęs pranešimą, įvertins, ar yra galimų administracinių nusižengimų požymių ir ar tikslinga atlikti patikrinimą.

Informuoti teritorinį skyrių galite elektroniniu paštu nzt@nzt.lt, užpildant elektroninę formą Nacionalinės žemės tarnybos interneto svetainėje www.nzt.lt, atvykus ar paskambinus į bet kurį Nacionalinės žemės tarnybos teritorinį skyrių. Žinoma, pranešti galite ir anonimiškai, tačiau esant galimybei nurodykite savo kontaktinius duomenis, kuriais būtų galima su Jumis susisiekti dėl pateiktos informacijos patikslinimo.

Atgal
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.