NZT - Klausimai-atsakymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 19503071
Šiandien apsilankė: 2363
Dabar naršo: 115
Klausimai-atsakymai
2017-12-29
Kaip galiu privatizuoti įsiterpusį žemės sklypą sodininkų bendrijoje?

Informuojame, kad Valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos mėgėjų sodo teritorijoje taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 15 d. nutarimu Nr. 1443 „Dėl valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos mėgėjų sodo teritorijoje“ (toliau – Taisyklės), 2 punkte reglamentuojama, kad įsiterpęs valstybinės žemės sklypas – valstybinės žemės plotas, kurio neįmanoma suprojektuoti kaip atskiro individualaus mėgėjų sodo sklypo, nes yra įsiterpęs tarp valstybinės ar privačios žemės sklypų, neviršijantis 0,04 hektaro, taip pat tas valstybinės žemės sklypas, prie kurio pagal žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą neįmanoma suprojektuoti privažiuojamojo kelio.

Atsižvelgdami į šią teisės akto nuostatą, paaiškiname, kad valstybinės žemės, kuri formuojama kaip įsiterpęs žemės sklypas, plotas, neatsižvelgiant į tai, į kiek dalių jis yra dalijamas, negali viršyti 0,04 hektaro, išskyrus tuos atvejus, kai prie šio sklypo nėra galimybės suprojektuoti privažiuojamojo kelio. Taip pat, vertinant, ar valstybinės žemės plotas atitinka įsiterpusio žemės sklypo sąvoką, privaloma atsižvelgti, ar šis plotas yra įsiterpęs tarp suformuotų žemės sklypų, kaip tai numatyta Taisyklių 2 punkte.

Lietuvos Respublikos sodininkų bendrijų įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 15 punkte nustatyta, kad bendrijos narių susirinkimas turi išimtinę teisę spręsti mėgėjų sodo teritorijos kraštovaizdžio tvarkymo ir priežiūros, užstatymo ir kitus teritorijos planavimo, infrastruktūros plėtros ir bendrijos bendrojo naudojimo turto naudojimo, tvarkymo ir pardavimo klausimus.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 15 d. nutarimo Nr. 1443 „Dėl valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos mėgėjų sodo teritorijoje“ 2.2 papunktyje nustatyta, kad mėgėjų sodo teritorijoje naudojami valstybinės žemės sklypai parduodami ir išnuomojami pagal sodo suplanavimo projektą, parengtą ir patvirtintą iki Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo įsigaliojimo – 1996 m. sausio 1 dienos. Mėgėjų sodo teritorijos valstybinės žemės plotai, pagal sodo suplanavimo projektą nesuformuoti atskirais valstybinės žemės sklypais, projektuojami pagal mėgėjų sodo teritorijos ar jos dalies žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą.

Atsižvelgiant į minėtas teisės aktų nuostatas, darytina išvada, kad sodininkų bendrijos visuotiniam susirinkimui priėmus sprendimą, kad bendrijos generaliniame plane suprojektuotų sklypų atkarpos nebus naudojamos pagal paskirtį, jos gali būti privatizuojamas kaip įsiterpę žemės sklypai, jei atitinka Taisyklių 2 punkte nurodytą įsiterpusio žemės sklypo sąvoką ir jei juos privatizavus išliks galimybė privažiuoti prie esamų žemės sklypų.

Taigi pirmiausia reikia įsivertinti, ar plotas atitinka įsiterpusio žemės sklypo sąvoką. Teigiamu atveju, t. y. jeigu bus nustatyta, kad plotas atitinka įsiterpusio žemės sklypo sąvoką, – kreiptis į sodininkų bendrijos valdymo organus, kad šis klausimas dėl sklypo privatizavimo būtų įtrauktas į artimiausio visuotinio susirinkimo darbotvarkę. Visuotiniam susirinkimui pritarus, inicijuoti žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projekto, kuriuo būtų suformuotas įsiterpęs žemės sklypas, rengimą. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo tvarką reglamentuoja Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo ir įgyvendinimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. 3D-452/D1-513 ,,Dėl Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo ir įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“.

Atgal
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.