NZT - Klausimai-atsakymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 9355866
Šiandien apsilankė: 6235
Dabar naršo: 95
Klausimai-atsakymai
2014-02-25
Kokia tvarka išduodamas leidimas miškui įveisti ne miško žemės sklypuose saugomose teritorijose?

 Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. kovo 29 d. įsakymo Nr. 3D-130/D1-144 ,,Dėl miško įveisimo ne miško žemėje“ 2.1 punkte nustatyta, kad leidimus įveisti mišką ne miško žemėje išduoda Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniai skyriai (toliau – Teritorinis skyrius). Šiuo įsakymu patvirtintos Miško įveisimo ne miško žemėje taisyklės nustato miško įveisimo ne miško žemėje tvarką ir sąlygas.
 Teritoriniai skyriai, gavę žemės savininko prašymą išduoti leidimą įveisti mišką ne miško žemėje, turi įvertinti, ar vadovaujantis Miško įveisimo ne miško žemėje taisyklių nuostatomis, miškas gali būti įveisiamas, taip pat įvertinti konkretaus žemės sklypo, kurį numatoma apsodinti mišku, nustatytas specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas. Teritoriniai skyriai turi galimybę naudotis per Lietuvos erdvinės informacijos portalą teikiamomis elektroninėmis
 Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastro nei kitų kadastrų ar informacinių sistemų teikiamomis peržiūros elektroninėmis paslaugomis, pasitikslinti ar analizuojama teritorija, pageidaujama apsodinti mišku, nepatenka į saugomą teritoriją, nepriklausomai nuo to, ar ši teritorija pažymėta atitinkamos savivaldybės teritorijos miškų išdėstymo žemėtvarkos schemoje.
 Vadovaujantis Taisyklių 3.7 ir 3.8 punktais, saugomų teritorijų direkcijos pažymas apie leidimą įveisti mišką ,,Natura 2000“ teritorijose išduoda tais atvejais, kai šių teritorijų reglamentuose nurodyta, kad jose miško veisti nedraudžiama. Minėtos pažymos turi būti išduodamos žemės, kurioje planuojama veisti mišką, savininkui, kuris pageidauja gauti leidimą įveisti mišką ne miško žemės sklype iš Teritorinio skyriaus. Žemės savininką apie jo sklype esančias saugomas teritorijas turi informuoti Teritorinis skyrius pagal žemės buvimo vietą.

Atgal
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.