NZT - straipsniai :Lietuva – pavyzdys žemės sklypų ribų ženklinimo srityje

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 21008965
Šiandien apsilankė: 4949
Dabar naršo: 185
Aktualijos
2014-11-03
Lietuva – pavyzdys žemės sklypų ribų ženklinimo srityje

Spalio 30 dieną Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) įvyko susitikimas su Latvijos žemės tarnybos atstovais, kurio tikslas – supažindinti kaimyninės šalies specialistus su žemės sklypų ribų ženklinimo tvarka Lietuvoje.

Susitikimo metu svečiai buvo išsamiai supažindinti su 2013 m. gruodžio 30 d. patvirtintomis, sėkmingai praktikoje taikomomis Žemės sklypų ribų ženklinimo taisyklėmis ir Riboženklių standartais, pasidalyta šių teisės aktų rengimo metu įgyta patirtimi bei gerąja praktika.

Tarnybos atstovai kartu su specialistais iš Latvijos nuvyko į šalia Vilniaus esančią gamyklą, gaminančią Riboženklių standartus atitinkančius riboženklius. Gamyklos savininkai papasakojo apie savo vykdomą veiklą, supažindino su riboženklių gamybos procesu bei technologijomis, leidžiančiomis kokybiškais gaminiais aprūpinti visus šalies regionus. Svečiai iš Latvijos buvo ypač nustebę, kai iš gamyklos savininkų gavo netikėtų dovanų – riboženklių su latviškais užrašais. Sėkminga įmonės veikla ir nenutrūkstanti riboženklių gamyba liudija, kad Tarnybos nustatytas žemės sklypų ribų ženklinimo reglamentavimas – teisingas kelias šioje srityje.

Tarnybos atstovai kartu su kaimyninės šalies specialistais Riboženklių standartus atitinkančius riboženklių tipus išbandė vietovėje – teigiamais rezultatais sužavėti Latvijos specialistai vienareikšmiškai patvirtino, kad Tarnybos priimti drąsūs bei inovatyvūs sprendimai šioje srityje – pavyzdys, kurį neabejotinai sieks įgyvendinti ir savo šalyje.

Primename, kad naujos redakcijos Žemės sklypo ribų ženklinimo taisyklės ir Riboženklių standartai buvo parengti siekiant supaprastinti ir detalizuoti žemės sklypų ribų ženklinimo tvarką, panaikinti iki šiol galiojusius, itin daug prieštaravimų kėlusius riboženklių standartus ir, atsižvelgus į teigiamą Vakarų Europos šalių praktiką, nustatyti naujus riboženklių standartus.

Su Žemės sklypo ribų ženklinimo taisyklėmis ir Riboženklių standartais galima susipažinti čia.\

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.