NZT - straipsniai :Nacionalinėje žemės tarnyboje lankėsi abiturientės iš projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę 2019“

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 18794442
Šiandien apsilankė: 15891
Dabar naršo: 415
Aktualijos
2019-08-21
Nacionalinėje žemės tarnyboje lankėsi abiturientės iš projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę 2019“
Rugpjūčio 20 d. Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT) lankėsi švietimo projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę 2019“ dalyvės. Abiturientėms buvo pristatyta Tarnybos veikla, uždaviniai, kasdienės darbuotojų atliekamos užduotys, bendradarbiavimas su kitomis institucijomis.
 
Į NŽT atvyko visą šią savaitę Žemės ūkio ministerijoje besisvečiuojančios dvi abiturientės – Gabija Žukauskaitė iš Vilniaus licėjaus ir Monika Lodaitė iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos. Abiturientėms NŽT veiklą pristatė Tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus specialistė Kristina Žukovska, Žemės tvarkymo ir administravimo departamento Žemės tvarkymo skyriaus vedėja Daiva Mikalauskienė ir Geodezijos ir žemės naudojimo kontrolės departamento Geodezijos ir nekilnojamojo turto kadastro skyriaus patarėja Ramūnė Žygaitė.
 
K. Žukovska moksleivėms papasakojo apie NŽT istoriją, pristatė struktūrą, pagrindines veiklos sritis, aktualiausias naujienas; D. Mikalauskienė merginas supažindino su teritorijų planavimo ypatumais, detaliau papasakojo apie žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras vykdant valstybinės reikšmės projektą „Rail Baltica“, aptarė žemės naudojimo valstybinę kontrolę; R. Žygaitė pristatė geodezijos, kartografijos ir nekilnojamojo turto kadastro srities darbus, parodė kaip naudotis Valstybiniais erdvinių duomenų rinkiniais ir žemėlapiais, kurie teikiami per Lietuvos erdvinės informacijos portalą  http://www.geoportal.lt, pademonstravo įvairius popierinius žemėlapius ir Lietuvos nacionalinį atlasą.
 
NŽT viešėjusios abiturientės taip pat išgirdo, kaip Tarnyba, įgyvendindama kasdienes savo užduotis, bendradarbiauja su kitomis valstybinėmis institucijomis, uždavė jas dominančius klausimus, diskutavo su Tarnybos darbuotojomis. Moksleivės džiaugėsi apsilankiusios NŽT, teigė, jog tai joms buvo naudinga patirtis. 
Projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija. Projekto dalyviai turi galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų kasdienį darbą ir savaitę patys dalyvauti šioje veikloje.
 
Baigiamųjų klasių moksleiviams sudaromos sąlygos tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir tapti aktyvesniais piliečiais. Ministerijos yra sudariusios skirtingas programas, kurių metu moksleiviams iš visos Lietuvos demonstruojama įvairi, su ministerijų kuruojamomis sritimis susijusi veikla. 2019 m. projektas vyks jau 11-ąjį kartą iš eilės (rugpjūčio 19–23 d.).
 
 
 
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.