NZT - straipsniai :Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojai susitiko su Marijampolės savivaldybės atstovais

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 19989947
Šiandien apsilankė: 6107
Dabar naršo: 372
Aktualijos
2019-12-17
Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojai susitiko su Marijampolės savivaldybės atstovais

Gruodžio 12 d. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) centrinio padalinio atstovai, susitikę su Tarnybos Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos skyriaus ir Marijampolės savivaldybės darbuotojais, sprendė Marijampolės miestui aktualius žemės tvarkymo ir administravimo klausimus.

Žemės tvarkymo skyriaus vedėja Daiva Mikalauskienė, Žemėtvarkos planavimo ir dokumentų priežiūros skyriaus vedėja Vilma Sudonienė ir Žemės tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Odeta Jogminė su Tarnybos Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos skyriaus vedėja Irena Kneizevičiene ir kitais darbuotojais apžvelgė žemės grąžinimą Marijampolės mieste. Buvo pasidžiaugta, kad nuosavybės teisių į turėtą žemę atkūrimas šiame mieste yra beveik pabaigtas – žemę liko grąžinti tik vienam piliečiui. Skyrius laukia, kada Marijampolės miesto savivaldybės administracija šiam asmeniui suformuos žemės sklypą ir jį perduos NŽT.

Žemės grąžinimo ir kitus klausimus NŽT atstovai aptarė susitikime su Marijampolės miesto savivaldybės vyriausiuoju architektu Arvydu Bekeriu ir specialiste Regina Šimunskiene. Su savivaldybės atstovais daugiausia buvo diskutuota apie galimybes tobulinti Sutikimų statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, taisyklių nuostatas. Aptarta kioskų, lauko kavinių ir reklaminių stendų statymo valstybinėje žemėje tvarka. Marijampolės miesto savivaldybės administracijos atstovai domėjosi galimybe supaprastinti ir optimizuoti šių sutikimų išdavimo tvarką, pakeičiant kai kurias nuostatas. Taip pat NŽT atstovai su savivaldybės darbuotojais diskutavo apie žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą, buvo aptartas klausimas dėl kelių arba kelio servituto projektavimo į privačius žemės sklypus galimybių.

NŽT centrinio padalinio atstovai su kolegomis iš Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos skyriaus aptarė aktualų žemės paėmimo visuomenės poreikiams klausimą. Gruodžio 3 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km rekonstravimo specialiojo plano patvirtinimo ir žemės paėmimo visuomenės poreikiams pradžios, kuriuo pradėta žemės paėmimo minėtiems visuomenės poreikiams procedūra. Susitikimo metu buvo aptarti skyriaus laukiantys darbai, diskutuota, su kokiomis problemomis gali susidurti žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras vykdysiantys specialistai, kokie iššūkiai jų laukia. NŽT centrinio padalinio atstovai su kolegomis pasidalijo patirtimi, kurią sukaupė vykdydami ypatingos valstybinės svarbos projektui „Rail Baltica“ įgyvendinti reikalingų žemės sklypų paėmimą visuomenės poreikiams.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.