NZT - Klausimai-atsakymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 21008776
Šiandien apsilankė: 4760
Dabar naršo: 184
Klausimai-atsakymai
2017-12-29
Noriu įsigyti sodo sklypą šalia turimo. Norėčiau sužinoti kiek kainuos dokumentų tvarkymas su matavimais, nes jų savininkas neturi?

Informuojame, kad atsakymas į klausimą, kiek kainuos privataus žemės sklypo „dokumentų tvarkymas su matavimais“, nepriskirtinas Nacionalinės žemės tarnybos kompetencijai. Pažymime, kad nekilnojamojo daikto kadastro duomenų nustatymo pagrindas yra užsakovo ir vykdytojo sutartis, jeigu kitaip nenumatyta įstatymuose ir kituose teisės aktuose. Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 522 „Dėl Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklių patvirtinimo“, 10 punkte nustatyta, kad kadastrinių matavimų pagrindas yra nekilnojamojo turto savininko ar naudotojo, bendraturčių arba jų įgaliotų asmenų ir kadastrinius matavimus atliekančio juridinio asmens susitarimas, jei kitaip nenumatyta įstatymais ar kitais teisės aktais, t. y. kadastrinių matavimų darbų įkainiai nustatomi sutartiniais pagrindais. Pagal Taisyklių 8 punktą, už nekilnojamojo turto objektų kadastrinius matavimus, planų ir kadastrinių matavimų bylos parengimą vykdytojui apmoka matavimus užsakęs fizinis ar juridinis asmuo pagal užsakovo ir vykdytojo tarpusavio susitarimą.

Dėl žemės sklypo kadastrinių matavimų siūlytume kreiptis į asmenį, turintį Nacionalinės žemės tarnybos išduotą matininko kvalifikacijos pažymėjimą. Matininkų, turinčių teisę nustatyti nekilnojamų daiktų kadastro duomenis, žinybinį registrą galite rasti Nacionalinės žemės tarnybos interneto svetainėje, adresu http://www.nzt.lt/popup2.php?item_id=708.

Atgal
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.