NZT - straipsniai :NŽT nagrinėja daugiau kaip 2000 piliečių prašymų dėl nuosavybės grąžinimo kaimo vietovėse

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10743994
Šiandien apsilankė: 7020
Dabar naršo: 95
Aktualijos
2018-08-31
NŽT nagrinėja daugiau kaip 2000 piliečių prašymų dėl nuosavybės grąžinimo kaimo vietovėse

Šiuo metu piliečių nuosavybės teisių į žemę kaimo teritorijose atkūrimo procesas vykdomas 2154 aktyviems piliečiams, pateikusiems prašymus dėl nuosavybės grąžinimo. NŽT specialistų vykdomą atkūrimo procesą sudaro keli etapai – projektuojami ir ženklinami žemės sklypai, rengiamos kadastro duomenų bylos ir, remiantis surinktais duomenimis, priimami sprendimai dėl nuosavybės teisių į žemę atkūrimo. 2018 m. jau priimta apie 840 tokių sprendimų.

Svarbu pastebėti, kad, NŽT duomenimis, 3118 pretendentų šiuo metu nėra galimybės tęsti ar užbaigti atkūrimo proceso dėl pačių pretendentų neveikimo. Tačiau nevertinant pretendentų, kuriems NŽT negali tęsti ar užbaigti atkūrimo proceso, šiuo metu nuosavybės teisės yra visiškai atkurtos Raseinių, Joniškio ir Pasvalio rajonų savivaldybėse, o Širvintų, Kelmės, Kupiškio, Biržų ir Šakių rajonuose – tik po vieną pilietį laukia grąžinimo proceso pabaigos.

41 rajone nuosavybės teisės atkurtos daugiau kaip 99,9 proc. piliečių, t. y. atkūrimo procesas beveik baigtas, išskyrus atvejus, kai dėl piliečių pasyvumo renkantis žemės sklypus (kviečiami neatvyksta į pretendentų susirinkimus, kuriuose projektuojami žemės sklypai, o atvykę – nesirenka ar vengia pasirinkti projektuojamo žemės sklypo), taip pat mirus pretendentui, pasikeitus gyvenamajai vietai ar dėl vykstančių teisminių procesų NŽT negali atkurti nuosavybės teisių į žemę kaimo teritorijose.

Iš viso šiuo metu nuosavybės teisės atkurtos daugiau nei 99, 8 proc. piliečių, teikusių prašymus.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.