NZT - straipsniai :NŽT pernai patikrino daugiau kaip 110 tūkst. žemės sklypų kadastro duomenų bylų

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 22363316
Šiandien apsilankė: 12127
Dabar naršo: 178
Aktualijos
2021-01-28
NŽT pernai patikrino daugiau kaip 110 tūkst. žemės sklypų kadastro duomenų bylų

2020 metais Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama vieną svarbiausių savo funkcijų, – žemės sklypų kadastro duomenų patikrą, – per Nekilnojamojo turto registro posistemę „GeoMatininkas“ patikrino daugiau kaip 110 tūkst. matininkų pateiktų žemės sklypų kadastro duomenų bylų. Daug dėmesio NŽT 2020 metais skyrė ir žemės sklypų kadastrinių matavimų bei žemės sklypo ribų ženklinimo patikrai vietovėje.

NŽT iniciatyva 2020 metais VĮ Registrų centras atliko Nekilnojamojo turto registro posistemės „GeoMatininkas“ patobulinimus ir įdiegė naujus įrankius, palengvinusius šios posistemės naudojimą tiek NŽT darbuotojams, tiek matininkams.

2020 metais NŽT atliko 13 784 žemės sklypų kadastrinių matavimų ir žemės sklypo ribų ženklinimo patikrinimus vietovėje. Daugiausia patikrinimų buvo atlikta Klaipėdos rajono, Vilniaus miesto, Kauno rajono, Utenos rajono, Kauno miesto, Panevėžio ir Vilniaus rajonų savivaldybių teritorijose.

2020 metais NŽT teritoriniai skyriai surašė 30431 neigiamą žemės sklypų kadastro duomenų bylų tikrinimo aktą, tai sudaro apie 29 proc. visų 2020 metais NŽT pateiktų tikrinti žemės sklypų kadastro duomenų bylų skaičiaus.

Matininkų daromų pažeidimų pobūdis yra labai įvairus. Dažnai nustatoma, kad žemės sklypų ribos, atlikus kadastrinius matavimus, neatitinka šių žemės sklypų suformavimo dokumentuose nurodytų sprendinių, kartografuoti duomenys – miško naudmenos – neatitinka Miškų valstybės kadastro duomenų, netiksliai nurodyti duomenys, susiję su teritorijomis, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, bei servitutais, taip pat neteisingai apskaičiuota žemės sklypų vertė ir pan.

Kadastrinių matavimų ir žemės sklypo ribų ženklinimo patikrinimų vietovėje metu pažeidimai pernai buvo nustatyti 1947 žemės sklypuose, tai sudaro apie 13 proc. visų atliktų patikrinimų vietovėje. Daugeliu atvejų buvo nustatyta, kad žemės sklypų ribos nepaženklintos riboženkliais ir (arba) neteisingai kartografuotos žemės naudmenos.

Šiais metais NŽT teritoriniai padaliniai visoje Lietuvoje planuoja atlikti apie 12 tūkst. žemės sklypų kadastrinių matavimų ir žemės sklypo ribų ženklinimo patikrinimų vietovėje. NŽT siekia mažinti atmetamų žemės sklypų kadastro duomenų bylų skaičių, todėl sistemingai organizuos vidinius mokymus darbuotojams, tikrinantiems žemės sklypų kadastro duomenų bylas.

NŽT primena, kad matininkai savo veikloje privalo griežtai vadovautis teisės aktų nuostatomis, ir ragina stengtis nedaryti pažeidimų, atliekant žemės sklypų kadastrinius matavimus.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.