NZT - straipsniai :NŽT ragina pranešti apie pastebėtus korupcijos atvejus

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 11106894
Šiandien apsilankė: 7266
Dabar naršo: 318
Aktualijos
2018-03-15
NŽT ragina pranešti apie pastebėtus korupcijos atvejus

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) stiprina veiklos priežiūrą, vykdo kryptingą korupcijos prevenciją ir ragina aktyviau įsitraukti visuomenę – pranešti pastebėjus neskaidrius ar korupcinio pobūdžio NŽT specialistų veiksmus ar neveikimą.

Tarnyba imasi visų įmanomų priemonių korupcijos prielaidų atsiradimui šalinti, informuoja teisėsaugą apie bandymus papirkti NŽT pareigūnus. Pastaruoju metu buvo paskelbti ir teismų išaiškinti atvejai, kai buvę NŽT darbuotojai pripažinti piktnaudžiavę tarnyba, klastoję dokumentus.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2018 m. kovo 6 d. patvirtino, kad buvusi NŽT Kretingos skyriaus vyresnioji specialistė priėmė žinomai suklastotą prašymą atkurti nuosavybės teises ir parengė melagingas išvadas, kurių pagrindu NŽT priėmė sprendimus atkurti nuosavybės teises ir neatlygintinai nuosavybėn perdavė žemės ir miško sklypus Rietavo, Mažeikių rajono, Ignalinos rajono savivaldybių teritorijose. Už nusikalstamas veikas buvusi NŽT darbuotoja nuteista 2 metų laisvės atėmimo bausme ir vykdymas atidėtas vieneriems metams ir šešiems mėnesiams, jai atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Taip pat trejus metus dirbti valstybės tarnyboje negalės buvęs NŽT Klaipėdos miesto ir Neringos skyriaus vyriausiasis specialistas, reikalavęs iš vienos bendrovės direktoriaus 10 000 eurų kyšio. Už pareikalautą kyšį jis žadėjo, atlikdamas žemės sklypo kadastrinių matavimų bylos patikrinimą, užfiksuoti tikrovės neatitinkančius duomenis ir taip sudaryti prielaidas suinteresuotam asmeniui nuomotis Klaipėdos mieste valstybinės žemės sklypą. Jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas trejiems metams.

„Šie atvejai yra labai skaudūs NŽT reputacijai, tačiau esame atviri, NŽT bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir yra suinteresuota išsiaiškinti visus piktnaudžiavimo atvejus, šioje įstaigoje nuolat tobulinamos korupcijos prevencijos priemonės, analizuojamos rizikos, atnaujinta ambicinga kovos su korupcija programa.“, – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

Šiuo metu NŽT yra pavirtinusi kovos su korupcija programą 2018–2020 metams, kurios tikslas – šalinti prielaidas korupcijai atsirasi, o priemonės yra nukreiptos į skaidresnę, veiksmingesnę ir viešesnę NŽT veiklą. Tarnyboje sistemingai vertinama korupcijos pasireiškimo tikimybė, kuriamos ir įgyvendinamos konkrečios priemonės galimoms korupcijos apraiškoms valdyti, užtikrinamas NŽT rengiamų teisės aktų antikorupcinis vertinimas, inicijuojami teisės aktų pakeitimai, jei užfiksuojami fizinių ir juridinių asmenų skundai dėl teisės aktų ar jų projektų nuostatose paliktų spragų.

Siekiant skaidrinti administracines paslaugas, stengiamasi techninėmis priemonėmis užtikrinti objektyvų žemės sklypų kadastro duomenų bylų tikrinimo ir šiose bylose komplektuojamų parengtų žemės sklypų planų derinimo / nederinimo eiliškumą, inicijuojamas žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinės sistemos tobulinimas, dar daugiau dėmesio skiriama tarnybos teritorinių skyrių priimamų sprendimų patikrinimams.

„Organizacijos viduje turime visas reikiamas priemones, vyksta pokyčiai, tačiau labai raginame ir visuomenę įsitraukti, aktyviai pranešti pastebėjus NŽT darbuotojų galimą neskaidrią veiklą, bendradarbiauti. Esu įsitikinęs, kad susitelkę galime žymiai daugiau.“, – sako L. Čiakas.

Siekiant žmonėms priminti, kad nedvejotų ir visada kreiptųsi, jei teko susidurti su netinkamu darbuotojų elgesiu, NŽT buvo pradėti dalyti informaciniai lankstinukai, raginantys pranešti. Juos galima pastebėti visuose NŽT skyriuose – tose vietose, kur teikiamos NŽT viešosios ir administracinės paslaugos.

NŽT ne pirmus metus veikia Pasitikėjimo linija, kuria galima informuoti apie netinkamus darbuotojų veiksmus:

• apie pastebėtus neteisėtus veiksmus ar neveikimą;

• apie netinkamą pareigų vykdymą ar nevykdymą;

• apie biurokratizmą (dažnai pasireiškiantį sprendimų vilkinimu);

• apie darbuotojų piktnaudžiavimą suteiktais įgaliojimais;

• apie veiksmus, turinčius korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių.

Informaciją galima teikti visa parą: Pasitikėjimo  linijos telefonu  870 685555, kuriame įdiegtas automatinis atsakiklis, taip pat galima užpildyti elektroninę formą NŽT svetainėje arba pateikti duomenis el. paštu nzt@nzt.lt

Visomis šiomis priemonėmis pranešti galima anonimiškai, tačiau esant galimybei NŽT kviečia nurodyti savo kontaktinius duomenis, kuriais būtų galima susisiekti dėl pateiktos informacijos patikslinimo.

Pastaruoju metu pastebima, kad keičiasi visuomenės požiūris, ypač tų žmonių, kuriems tekę asmeniškai tvarkyti reikalus NŽT. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis, su NŽT veikla susidūrę asmenys 2017 m. pabaigoje geriau vertino Tarnybos veiklą nei 2016 m. Respondentų, manančių, kad NŽT darbuotojai dirba skaidriai, skaičius išaugo 21 proc., palyginti su 2016 m.

„Mums labai svarbi gyventojų patirtis ir pastabos – tų, kurie buvo atvykę į Tarnybą ir jos teritorinius padalinius, kurie turėjo vienokių ar kitokių spręstinų klausimų. Šis pokytis rodo, kad nuolatinės pastangos siekiant mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę ir užtikrinti sąžiningą, skaidrią ir atsakingą veiklą Tarnyboje duoda teigiamų rezultatų. Tai irgi svarbu įvertinti.“, – sako NŽT direktorius.

 

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.