NZT - straipsniai :NŽT: sumažėjo apleistų žemės ūkio naudmenų plotas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 23735286
Šiandien apsilankė: 1810
Dabar naršo: 37
Aktualijos
2020-06-16
NŽT: sumažėjo apleistų žemės ūkio naudmenų plotas
Lietuvoje per metus apleistų žemės ūkio naudmenų plotas sumažėjo 3 tūkst. ha. Šių metų gegužės 1 d. duomenimis, Lietuvoje nustatyta 49 326 ha apleistos žemės. Tai sudaro apie 1,2 proc. šalies bendro žemės ūkio naudmenų ploto.
 
2019 m. gegužės 1 d. Lietuvoje buvo nustatyta 52 373 ha apleistos žemės, kuri sudarė apie 1,5 proc. šalies bendro žemės ūkio naudmenų ploto.
 
Daugiausiai apleistos žemės plotų yra šiaurrytinėje, rytinėje ir pietinėje Lietuvos dalyse  – iki 5 proc. bendro žemės ūkio naudmenų ploto. Apleista žemė –  tai sumedėjusiais augalais (išskyrus želdinius) apaugę žemės plotai. Šie plotai nustatomi nuotoliniais kartografavimo metodais.
 
2019 m. NŽT ypač didelį dėmesį skyrė žemės naudojimo apleidimo atvejams išaiškinti. Iš nustatytų beveik 4 tūkst. žemės naudojimo tvarkos pažeidimų – daugiau nei pusė dėl žemės apleidimo.
 
NŽT ragina žemės sklypų savininkus pagal atnaujintą Lietuvos Respublikos teritorijos apleistų žemių erdvinių duomenų rinkinį pasitikrinti, ar jų valdomuose žemės sklypuose nuotoliniais kartografavimo metodais nėra nustatytų apleistų žemės ūkio naudmenų plotų. Iki liepos 1 d. savininkai dar gali susitvarkyti nustatytus apleistus plotus, o apie tai pranešę VĮ Valstybės žemės fondui, – išvengti ir didesnių žemės mokesčių. Taip pat žemės savininkai raginami kreiptis į VĮ Valstybės žemės fondą dėl pastebėtų neatitikčių bei netikslumų.
 
Pagal pranešimus apie nustatytų apleistų žemės ūkio naudmenų plotų netikslumus bei pasikeitimus, gautus iki liepos 1 d., bus tikslinamas LR teritorijos apleistų žemių erdvinių duomenų rinkinys, kuris taip pat naudojamas ir žemės mokesčiui apskaičiuoti. Primename, kad nustatytiems apleistų žemės ūkio naudmenų plotams gali būti taikomas didesnis žemės mokesčio tarifas (iki 4 procentų žemės mokestinės vertės). LR žemės mokesčio įstatyme nustatyta tvarka žemės mokesčio tarifus tvirtina savivaldybių tarybos.
 
Atkreipiame dėmesį, kad pranešimai apie nustatytų apleistų žemės ūkio naudmenų plotų duomenų netikslumus, gauti po liepos 1 d., bus naudojami tik kitų metų apleistų žemės ūkio naudmenų plotų duomenims atnaujinti ir žemės mokesčiui apskaičiuoti.
 
Informuojame, kad atnaujinta informacija apie apleistus žemės ūkio naudmenų plotus paskelbta:
 
• Lietuvos erdvinės informacijos portale (www.geoportal.lt/az arba http://goo.gl/FCL7Y)
• Paraiškų priėmimo informacinės sistemos interneto svetainėje (http://paseliai.vic.lt);
•  VĮ Registrų centro interneto svetainėje (www.regia.lt).
 
Pranešimai apie netikslumus ir pasikeitimus VĮ Valstybės žemės fondui gali būti teikiami:

• naudojantis Lietuvos erdvinės informacijos portalo elektroninėmis paslaugomis (www.geoportal.lt/az arba http://goo.gl/FCL7Y);
• Paraiškų priėmimo informacinės sistemos interneto svetainėje (http://paseliai.vic.lt)
•  Tiesiogiai (asmeniškai arba per įgaliotą asmenį) arba registruotu laišku.

Informaciją apie tai, kaip nustatyti ir tvarkyti apleistos žemės plotus rasite VĮ Valstybės žemės tinklalapyje https://www.vzf.lt/?naujienos=del-apleistu-zemiu-plotu-tinkamo-sutvarkymo.
 
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.