NZT - straipsniai :NŽT vaidmuo įgyvendinant ,,RAIL BALTICA“ projektą

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10434727
Šiandien apsilankė: 13350
Dabar naršo: 120
Aktualijos
2018-01-31
NŽT vaidmuo įgyvendinant ,,RAIL BALTICA“ projektą

2017 m. sausio 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino ypatingos valstybinės svarbos projekto „Rail Baltica“ europinės vėžės specialųjį planą, kuriame nurodyta tiksli planuojamos tiesti geležinkelio linijos nuo Kauno iki Lietuvos / Latvijos valstybės sienos vieta.

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) aktyviai bendradarbiauja su institucijomis, kurios susijusios su „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimu, ir sprendžia klausimus dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams projekto(-ų) rengimo, žemės sklypų kadastrinių matavimų bylų tikrinimo ir turto vertinimo ataskaitų rengimo, taip pat dėl teisinių galimybių ūkininkams naudoti paimtą visuomenės reikmėms žemę, iki bus pradėta tiesti geležinkelio vėžė.

NŽT direktorius pagal kompetenciją 2018 metais priims šiam projektui įgyvendinti reikiamus sprendimus dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams teritorijoje (geležinkelio linijai tiesti), kurios plotas – apie 945 ha ir kurią nuosavybės teise valdo daugiau kaip 1200 žemės sklypų savininkų.

Žemės paėmimo visuomenės poreikiams (ypatingos valstybinės svarbos projekto „Rail Baltica“) organizatorius – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, gavusi minėtus NŽT direktoriaus pasirašytus sprendimus, turės informuoti paimamų visuomenės poreikiams žemės sklypų savininkus apie jų priėmimą ir pasirašymą. Susisiekimo ministerija žemės sklypų savininkams už paimamus žemės sklypus turės teisę atlyginti tik tuo atveju, jei žemės savininkai pasirašys pateiktus sprendimus. Kitu atveju, ginčas dėl nuostolių dydžio už paimamus žemės sklypus turės būti sprendžiamas teisme.

Žemės visuomenės poreikiams prireiks Kauno r. sav., Jonavos r. sav., Kėdainių r. sav., Panevėžio r. sav. ir Pasvalio r. sav. teritorijose.

Su specialiuoju planu, kuriame suprojektuota planuojama tiesti geležinkelio linija, galima susipažinti čia.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.