NZT - straipsniai :Aptartas nuosavybės teisių atkūrimo į Vilniaus mieste turėtą žemę spartinimo procesas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 20670285
Šiandien apsilankė: 11988
Dabar naršo: 164
Aktualijos
2020-09-11
Aptartas nuosavybės teisių atkūrimo į Vilniaus mieste turėtą žemę spartinimo procesas
Rugsėjo 9 d. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovai ir darbuotojai susitiko su LR Ministro Pirmininko, LR Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse tarnybos, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (VMSA) atstovais. Susitikime aptarti žemės grąžinimo Vilniaus  mieste, sklypų formavimo, dokumentų rengimo klausimai. Didžiausias dėmesys pasitarime buvo skirtas nuosavybės teisių atkūrimo į Vilniaus mieste turėtą žemę proceso spartinimo klausimams.
 
Svarbu pabrėžti, kad miestuose sklypus nuosavybės teisėms atkurti formuoja savivaldybių administracijos, todėl NŽT darbuotojai, siekdami paspartinti nuosavybės teisių į žemę atkūrimą Vilniaus mieste, nuolat bendradarbiauja su VMSA tarnautojais, periodiškai organizuoja tarpinstitucinius susitikimus, ieško efektyviausių būdų, kaip paspartinti nuosavybės teisių grąžinimą.
 
Rugsėjo 9 d. NŽT organizuotame tarpinstituciniame susitikime dalyvavo LR Ministro pirmininko patarėja Leokadija Počikovska, Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskrityse Julius Arlauskas, VMSA administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut, Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vedėjas Mindaugas Pakalnis, ŽŪM Žemės tvarkymo ir melioracijos skyriaus patarėja Dainora Švirmickienė.
 
VMSA atstovai susitikimo metu informavo, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius patvirtino Vilniaus miesto teritorijų, kuriose bus formuojami perduodami neatlygintinai nuosavybėn nauji žemės sklypai piliečių nuosavybės teisėms į mieste turėtą žemę atkurti, baigtinį sąrašą. Tačiau dalyje šių teritorijų dar bus formuojami perduodami neatlygintinai nuosavybėn nauji žemės sklypai ir rengiami dokumentai. NŽT nuosavybės teisių atkūrimą Vilniaus mieste galės pabaigti kai VMSA pateiks visų Vilniaus mieste suformuotų žemės sklypų, reikalingų  piliečių nuosavybės teisėms atkurti, dokumentus.
 
Susitikimo NŽT metu taip pat buvo aptartos priežastys, trukdančios nuosavybės teisių atkūrimo į žemę procesui Vilniaus mieste, svarstytos natūra grąžintinų žemės sklypų formavimo galimybės rėžiniuose kaimuose, taip pat aptarti tolimesni VMSA ir NŽT bendradarbiavimo veiksmai. Susitikimo metu taip pat buvo aptarti konkretūs veiksmai, kurių turėtų imtis VMSA ir NŽT, kad nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesas Vilniaus mieste būtų vykdomas kuo efektyviau.
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.