NZT - straipsniai :Sėkmingai baigtas jau antrasis Šiaurės–Baltijos šalių bendradarbiavimo projektas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 19552596
Šiandien apsilankė: 921
Dabar naršo: 374
Aktualijos
2019-11-25
Sėkmingai baigtas jau antrasis Šiaurės–Baltijos šalių bendradarbiavimo projektas

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) sėkmingai užbaigė jau antrąjį bendradarbiavimo projektą – „Pasikeitimas žiniomis ir gerąja patirtimi skaitmeninių archyvų ir IKT procesų optimizavimo tarp Nacionalinės žemės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir atitinkamų Islandijos ir Danijos institucijų“. Šis projektas didžiąja dalimi buvo finansuotas iš Šiaurės–Baltijos mobilumo programos viešajam administravimui 2019.

Pagal šį projektą NŽT atstovai su darbo vizitais lankėsi Danijos Karalystėje ir Islandijos Respublikoje.

Danijoje projekto partneriai buvo Danijos geoduomenų agentūra ir Danijos duomenų perdavimo ir efektyvumo agentūra. Lankydamiesi institucijose NŽT atstovai išklausė pranešimus apie įstaigų veiklas, pagrindines sritis ir siekius, skaitmenizavimo situaciją Danijoje, istorinius žemėlapius ir jų saugojimą, duomenų apsaugos ir archyvų skaitmeninimo įgyvendinimą, nekilnojamojo turto registravimą, kadastrinius žemėlapius ir registrus bei kitą aktualią informaciją.

Islandijoje ryšiai užmegzti su Islandijos žemėtvarkos ir geodezijos agentūra ir Islandijos registrų centru. Vizito Islandijoje metu buvo išklausyti abiejų šalių pristatymai apie institucijų veiklą, strategijas ir pasiekimus tiek pagrindinėse veiklose, tiek informacinių technologijų ir archyvų skaitmeninimo srityse. NŽT atstovai domėjosi, kokiais moderniais įrankiais buvo naudojamasi, skaitmeninant didelių mastelių žemėlapius, archyvus ir kitą reikalingą dokumentaciją, kaip teikiamos paslaugos Islandijoje gyvenantiems asmenims, siekiant užtikrinti aukščiausios kokybės paslaugas klientų aptarnavimo srityje. Taip pat buvo dalijamasi gerąja patirtimi, siekiant užtikrinti asmens duomenų apsaugą ir kokybės standartų laikymąsi institucijose.

„NŽT šiemet toliau stiprino tarptautinį bendradarbiavimą, semdamasi žinių ir dalydamasi gerąja praktika su Islandijos ir Danijos institucijomis. Vykdome labai atsakingas funkcijas šalyje, todėl siekiame didinti institucijos efektyvumą dokumentų valdymo ir asmenų aptarnavimo srityse, t. y. numatėme suskaitmenizuoti dalį Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniuose skyriuose saugomų archyvinių dokumentų ir sukurti lengviau visiems pasiekiamą elektroninį archyvinių dokumentų archyvą, tad kolegų iš Šiaurės šalių patirtis mums išties labai naudinga, – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

 

 

 

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.