NZT - straipsniai :Sudarytas valstybei palankus taikus susitarimas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10743668
Šiandien apsilankė: 6694
Dabar naršo: 134
Aktualijos
2018-08-13
Sudarytas valstybei palankus taikus susitarimas

Rugpjūčio 10 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas nutartimi patvirtino taikos sutartį, sudarytą civilinėje byloje dėl valstybinės žemės sklypo, esančio Vilniuje, Rinktinės g., nuomos sutarties nutraukimo. Taikos sutartis pasirašyta tarp Nacionalinės žemės tarnybos, atstovaujančios Lietuvos valstybei, Generalinės prokuratūros, ginančios viešąjį interesą, ir uždarosios akcinės bendrovės, kuri nurodytame sklype jau pastatė viešbutį bei vykdo kitus statybos darbus. Už teisę naudoti ir valdyti žemės sklypo teritoriją, kurioje jau yra pastatyti statiniai, bendrovė įsipareigoja per vieną mėnesį nuo šios taikos sutarties įsigaliojimo dienos Lietuvos valstybei kaip vienkartinę kompensaciją sumokėti 1 mln. (vieną milijoną) Eur. Pagal šią sutartį Nacionalinė žemės tarnyba nebeturi pretenzijų ir reikalavimų bendrovei dėl šio valstybinės žemės nuomojamo ploto. Kitą nuomojamo valstybinės žemės sklypo dalį bendrovė šiuo metu gali naudoti tik futbolo arenai statyti. Taikus susitarimas pasiektas taip pat ir su Žemės ūkio ministerijos pritarimu. 

Vilniaus miesto apylinkės teismas padarė išvadą, kad pateikta šalių pasirašyta taikos sutartis neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui, todėl gali būti tvirtinama.

Prokuratūra, kuri šioje civilinėje byloje dalyvavo trečiuoju asmeniu su savarankiškais reikalavimais, prašė teismo nutraukti 1999 m. sudarytą valstybinės žemės sklypo nuomos sutartį bei ją iš dalies keitusius susitarimus.

Uždaroji akcinė bendrovė, kuri nurodytame sklype jau pastatė viešbutį bei vykdo daugiabučio gyvenamojo namo ir dviejų administracinių pastatų statybą, kreipėsi į teismą su prevenciniu ieškiniu prašydama uždrausti Nacionalinei žemės tarnybai nutraukti 1999 metais sudarytą valstybinės žemės sklypo nuomos sutartį bei kitus susijusius susitarimus. Tarnyba šioje byloje pareiškė priešpriešinį reikalavimą nutraukti nurodytą nuomos sutartį. Primintina, kad Nacionalinės žemės tarnybos veiksmus sąlygojo Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus 2017 m. sausio mėn. nutarimas, kuriuo prokuroras įpareigojo Nacionalinę žemės tarnybą spręsti dėl nustatytų nuomos sutarties pažeidimų pašalinimo.

Vykdydamas šį nutarimą Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyrius 2017 m. vasarį informavo bendrovę, jog nuomos sutartis bus nutraukta po dviejų mėnesių nuo šio pranešimo įteikimo dienos dėl to, kad bendrovė nenaudoja nuomojamo žemės sklypo pagal Nekilnojamojo turto kadastre bei nuomos sutartyje įrašytą paskirtį.

2017 m. kovo mėnesį Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime buvo priimtas sprendimas, kuriuo, siekiant apsaugoti investicijas ir nepakenkti valstybės finansams, Nacionalinė žemės tarnyba įpareigota apsvarstyti taikos sutarčių sudarymo galimybes.

Suderinus su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra ir sutinkant žemę išsinuomojusiai bendrovei, Nacionalinė žemės tarnyba priėmė sprendimą sudaryti taikos sutartį, kuri būtų tvirtinama teisme supaprastinto proceso tvarka.

Prokuroro nuomone, šalių pasiektas kompromisas atitinka tiek viešąjį, tiek privatų interesą. Taikus susitarimas yra priimtas siekiant išvengti didelės žalos valstybei, visuomenei bei nuomininkui, siekiant privataus ir viešo intereso pusiausvyros, taip pat siekiant užtikrinti teisinį stabilumą.

Lietuvos Respublikos prokuratūros ir Nacionalinės žemės tarnybos informacija

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.