NZT - straipsniai :Sukurta interaktyvi laisvos žemės fondo plotų ir suteiktų laikinai naudotis valstybinės žemės plotų identifikavimo paslauga

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 19004422
Šiandien apsilankė: 6905
Dabar naršo: 103
Aktualijos
2015-04-09
Sukurta interaktyvi laisvos žemės fondo plotų ir suteiktų laikinai naudotis valstybinės žemės plotų identifikavimo paslauga

Įsigaliojus (2015-01-24) naujai Žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimo ir įgyvendinimo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ir miškų ūkio ministerijos 1998 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. 207 „Dėl Žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimo ir įgyvendinimo metodikos patvirtinimo“, redakcijai, žemės reformos žemėtvarkos projektus ir žemės sklypų planus, kurie prilyginami žemės reformos žemėtvarkos projektams, rengiantys asmenys (toliau – projektų autoriai) turi galimybę laisvos žemės fondo žemės planus skaitmenine (vektorine) forma per Lietuvos erdvinės informacijos portalą teikti atitinkamiems Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniams skyriams.

Atsižvelgiant į tai ir siekiant efektyviau vykdyti laisvos žemės fondo žemės plotų derinimo procesus tarp projektų autorių ir Nacionalinės žemės tarnybos teritorinių skyrių, taip pat siekiant užtikrinti duomenų apie patvirtintus kaimo vietovėse esančius laisvos žemės fondo žemės plotus ir suteiktus laikinai naudotis valstybinės žemės plotus viešumą – sukurta interaktyvi laisvos žemės fondo plotų ir suteiktų laikinai naudotis valstybinės žemės plotų identifikavimo paslauga.

Šios paslaugos sukūrimas ne tik pakeitė technologiškai neefektyvius ir pasenusius sprendimus, susijusius su informacijos apie kaimo vietovėse esančius laisvos žemės fondo žemės plotus viešinimu, tačiau ir palengvino Nacionalinės žemės tarnybos teritorinių skyrių darbuotojų, atsakingų už žemės valdos projektų patikrą, darbą. Šie specialistai, naudodamiesi minėtos paslaugos funkcionalumu, galės ne tik efektyviau kontroliuoti žemės valdos projektų rengimą ir jų įgyvendinimą, bet ir kaupti bei tvarkyti laisvos žemės fondo žemės plotų erdvinius duomenis.

Be to, laisvos žemės fondo žemės plotų ir suteiktų laikinai naudotis valstybinės žemės plotų identifikavimo paslauga gali naudotis ne tik Nacionalinės žemės tarnybos teritorinių skyrių darbuotojai ir projektų autoriai, tačiau ir visi suinteresuoti asmenys. Kiekvienas asmuo, naudodamasis minėta paslauga, gali viešai ir neatlygintinai peržiūrėti ir analizuoti kaimo vietovėse esančius laisvos žemės fondo žemės plotus ir duomenis, susijusius su suteiktais laikinai naudotis valstybinės žemės plotais, taip pat identifikuoti laisvos žemės fondo planų informaciją ir peržiūrėti ją kartu su kitais svarbiausiais oficialiais erdvinių duomenų rinkiniais. Ši paslauga suteikia įrankius laisvos žemės fondo plotų paieškai ir erdvinei šių plotų duomenų rinkinio analizei atlikti, žemėlapiams spausdinti, matavimams vykdyti, duomenims lyginti. Tikimasi, kad ši paslauga ypač pasitarnaus tiems asmenims, kurie pageidauja įsigyti privačion nuosavybėn, nuomoti ar laikinai naudoti valstybinės žemės, miško sklypus.

Laisvos žemės fondo plotų ir suteiktų laikinai naudotis valstybinės žemės plotų identifikavimo paslauga yra pasiekiama per Lietuvos erdvinės informacijos portalą, adresu – www.geoportal.lt/lzf.

Siekdami palengvinti ir paspartinti projektų autorių darbą naudojantis minėta paslauga – papildomai pridedame atmintinę, kurioje pateikiama informacija, kaip jie turėtų užsiregistruoti ir kaip jiems turi būti suteiktos teisės naudotis šia paslauga.

Atmintinė projektų autoriams pridedama čia.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.