NZT - straipsniai :Taivane – išskirtinis dėmesys Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinei sistemai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 11106075
Šiandien apsilankė: 6447
Dabar naršo: 168
Aktualijos
2018-04-04
Taivane – išskirtinis dėmesys Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinei sistemai

Taivano nacionalinio žemės politikos mokslų ir mokymų centre (Kinijos Respublikoje) vykusioje tarptautinėje konferencijoje pristatyta Nacionalinės žemės tarnybos vystoma Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinė sistema (ŽPDRIS) sulaukė išskirtinio dėmesio.

Konferencijoje, kurioje buvo aptariamos įvairios geografinės informacinės sistemos ir žemės administravimo klausimai, Lietuvos pristatymas apie ŽPDRIS teikiamas paslaugas ir veikimo principus pateko į geriausių pristatymų penketuką ir pelnė apdovanojimą.

Konferencijos dalyvius labiausiai sudomino pati sistemos struktūra, t. y. didelio kiekio dokumentų ir procesų valdymas, taip pat galimybė  projektavimo darbų etape matyti rengiamo žemėtvarkos planavimo dokumento vektorinius duomenis ir juos tikrinti pasitelkiant erdvinių duomenų lange pateikta erdvinių duomenų, tokių kaip saugomų teritorijų ribos, informacija. Konferencijos dalyviai taip pat sveikino Lietuvą, kad jai pavyko ne tik sukurti, bet ir užtikrinti sėkmingą ir skaidrų darbų procesą šia informacine sistema rengiant žemėtvarkos planavimo dokumentus.

ŽPDRIS įvertinta neatsitiktinai. Pagal 2018-04-03 duomenis, ŽPDRIS nuo 2015-01-02 iš viso užsakyta daugiau kaip 33 tūkst. paslaugų, sistemoje sukurta bei patvirtinta daugiau kaip 56 tūkst. dokumentų, šia sistema naudojasi daugiau kaip 46 tūkst. registruotų vartotojų. Nuo 2015-01-02 iki 2015-12-31  76 proc. žemėtvarkos planavimo dokumentų buvo rengti spausdintine forma, o 24 proc. rengti ŽPDRIS. Laikotarpiu nuo 2016-01-01 iki 2016-12-31 net 83 proc. žemėtvarkos planavimo dokumentų buvo rengti ŽPDRIS. Verta paminėti, kad 2017-12-31 duomenimis net 93 proc. projektų per 2017 metus parengti naudojantis ŽPDRIS, o spausdintine forma parengti tik 7 proc. projektų. Pagal 2018-04-03 duomenis, 96 proc. žemėtvarkos planavimo dokumentų parengta per ŽPDRIS ir tik 4 proc. dokumentų parengta spausdintine forma.

Nacionalinė žemės tarnyba, kaip institucija, atliekanti valstybinę žemėtvarkos ir teritorijų planavimo dokumentų priežiūrą, vien per 2018 m. I ketvirtį ŽPDRIS patikrino daugiau kaip 1 600 žemėtvarkos planavimo dokumentų, kai popierine forma – tik daugiau kaip 70 žemėtvarkos planavimo dokumentų.

Išskirtinis ŽPDRIS privalumas – galimybė apimti didelį proceso dalyvių skaičių. Visų žemėtvarkos planavimo procese dalyvaujančių institucijų veikla sujungta į bendrą  informacinę sistemą, ir taip įgyvendintas vieno langelio principas žemėtvarkos planavimo dokumentų organizavimo, rengimo, derinimo ir tikrinimo srityje. ŽPDRIS sudaro sąlygas pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, sutrumpinti dokumentų rengimo ir derinimo laiką, taip pat padeda stebėti ir kontroliuoti paslaugų teikimo procesus.

ŽPDRIS teikiamos elektroninės paslaugos:

  • kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimo elektroninė paslauga;
  • žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo elektroninė paslauga;
  • žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektų rengimo elektroninė paslauga.
  • žemės konsolidacijos projektų rengimo elektroninė paslauga.

Konferencijos dalyviai

ŽPDRIS privalumus renginyje pristatė NŽT Žemėtvarkos planavimo ir dokumentų priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Lapytė-Čibirienė

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.