NZT - straipsniai :Telšiuose ir Panevėžyje įvyko pirmosios apskritojo stalo diskusijos

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 19990667
Šiandien apsilankė: 6827
Dabar naršo: 263
Aktualijos
2019-09-16
Telšiuose ir Panevėžyje įvyko pirmosios apskritojo stalo diskusijos

019-08-29 Telšiuose ir 2019-09-12 Panevėžyje įvyko pirmosios apskritojo stalo diskusijos, kuriose dalyvavo Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) centrinio padalinio atstovai, NŽT teritorinių skyrių atstovai, Žemės ūkio ministerijos atstovai bei matininkai, atliekantys žemės sklypų kadastro duomenų nustatymo darbus.

Susirinkusieji asmenys aktyviai diskutavo žemės sklypų kadastrinių matavimų, kadastro duomenų bylų rengimo, žemės sklypų kadastro duomenų bylų tikrinimo temomis. Susitikimo metu buvo siekiama išsiaiškinti kadastro duomenų bylų rengimo problemas ir aptarti galimus jų sprendimo būdus.

Diskusijose aktyviai buvo diskutuojama dėl Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo nei tikslinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 522 ,,Dėl Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), 30 punkto nuostatų, pagal kurias atstatant sunaikintus anksčiau geodeziniais prietaisais išmatuotų žemės sklypų riboženklius, pradiniais punktais turi būti naudojami tos pačios koordinačių sistemos pagrindo punktai, kaip ir atliekant ankstesnius kadastrinius matavimus.

Diskusijose dalyvavę asmenys nurodė, kad dažnai susiduriama su situacija, kai nėra išlikusių pradinių punktų arba išlikę pradiniai punktai yra abejotino tikslumo. Jeigu žemės sklypo ribos yra aiškios, teritorija yra užstatyta ir senų išlikusių nepasikeitusių pastatų kampai buvo koordinuoti, tokiu atveju yra tikslinga žemės sklypo ribas atstatyti pagal vietovėje esančius stabilius objektus, koordinuotus išlikusių pastatų kampus.

Bendru diskusijose dalyvavusių asmenų sutarimu buvo nuspręsta, kad yra tikslinga inicijuoti Taisyklių 30 punkto pakeitimą, numatant atvejus, kai netikslinga žemės sklypų ribas atstatyti nuo pradinių punktų, ir žemės sklypo ribos vietovėje būtų atstatomos nuo stabilių vietovės objektų ar statinių kerčių.

 

Artimiausios Nacionalinės žemės tarnybos specialistų ir asmenų, atliekančių žemės sklypų kadastro duomenų nustatymo darbus, apskritojo stalo diskusijos žemės sklypų kadastrinių matavimų, kadastro duomenų bylų rengimo temomis vyks Utenoje (spalio 3 d.), Kaune (spalio 24 d.), Vilniuje (lapkričio 14 d.).

Apskritojo stalo diskusijų grafikas

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.