NZT - straipsniai :Turi būti užtikrintas priėjimas prie vandens telkinių

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 9374217
Šiandien apsilankė: 7821
Dabar naršo: 134
Aktualijos
2017-08-11
Turi būti užtikrintas priėjimas prie vandens telkinių

Primename, kad žemės savininkai ar kiti žemės naudotojai privalo leisti kitiems asmenims prieiti prie paviršinių vandens telkinių pakrančių. Penkių metrų žemės juosta, kitaip dar vadinama vandens telkinio pakrantės apsaugos juosta, palei vandens telkinį negali būti užtverta ne tik tvoromis, bet ir jokiais kitais statiniais, įrenginiais, želdiniais ar medžių ir krūmų liekanomis, kliudančiomis eiti pakrante. Taip nustatyta Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatyme.

Šiame įstatyme aiškiai įvardyta, kad asmenys turi teisę vaikščioti 5 metrų atstumu nuo vandens telkinio kranto (esant vidutiniam vandens lygiui), o tuo atveju, jeigu vandens telkinio pakrantės apsaugos juosta yra užpelkėjusi arba stačiame šlaite (skardyje), tuomet bent vieno metro pločio žemės juosta turi būti tinkama eiti vandens telkinio pakrante.

Jei upių, ežerų, ar tvenkinių pakrantė ribojasi su privačiu žemės sklypu, o tame sklype nėra nustatytas servitutas, suteikiantis teisę kitiems asmenims prieiti prie vandens telkinio, asmuo iki vandens telkinio pakrantės apsaugos juostos turėtų galėti patekti bendro naudojimo keliu, ar servitutu, esančiu kitame žemės sklype.

Dėl konkrečių atvejų – turint klausimų, skundų, ar pastebėjus užtvertus priėjimus prie vandens telkinio pakrantės apsaugos juostų, galima kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinį skyrių pagal vandens telkinio buvimo vietą. 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.