NZT - straipsniai :Žemės tvarkymo Lietuvoje šimtmečio minėjimas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 12406960
Šiandien apsilankė: 39254
Dabar naršo: 802
Aktualijos
2018-12-19
Žemės tvarkymo Lietuvoje šimtmečio minėjimas

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos 2018 m. gruodžio 19 dieną (trečiadienį) rengia minėjimą-konferenciją „Žemės tvarkymo šimtmetis Lietuvoje“.

Konferencijoje pranešėjai apžvelgs žemės santykių raidą istoriniu 100 metų laikotarpiu, vykdytus žemės tvarkymo darbus, pristatys nekilnojamojo turto kadastro ir registro Lietuvoje įsteigimą ir plėtrą, žemėtvarkos specialistų rengimo aktualijas.

Žemės tvarkymo šimtmečio minėjime-konferencijoje daug dėmesio bus skiriama tarpukario žemės reformai. Kun. Mykolo Krupavičiaus inicijuotos ir 1919 metais pradėtos vykdyti žemės reformos metu buvo nusavinta dvarininkų žemė ir išdalyta savanoriams, bežemiams, mažažemiams. Taip buvo suformuotas tvirtas fermerinis ūkis tarpukario Lietuvoje, užtikrinęs šalies ekonominę plėtrą, pažangą ir net valstybingumą. Tarpukario žemės reforma yra laikoma vienu svarbiausių veiksnių, leidusių įtvirtinti naujai atgimstančią tautinę Lietuvos valstybę.

Minėjimo-konferencijos metu numatoma paskelbti kun. Mykolo Krupavičiaus vardo nominaciją, kuria būtų pagerbiami Lietuvai ir jos ūkiui nusipelnę asmenys.

„Minint Lietuvos šimtmetį mūsų pareiga yra prisiminti ir priminti Lietuvai iškiliausius šimtmečio žmones ir reikšmingiausius jų darbus, – sako Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Laimonas Čiakas. Tarpukario žemės reforma buvo ne tik ekonominis, bet ir didžiulis socialinis lūžis, po kurio Lietuva iš atsilikusio baudžiavinio krašto tapo sparčiai besivystančia savarankiškų ūkininkų tauta. M. Krupavičius savo darbais, savo pastangomis įtvirtino tai, kas vėliau tapo mūsų valstybingumo pagrindu.“

Nacionalinės žemės tarnybos minėjimas-konferencija „Žemės tvarkymo šimtmetis Lietuvoje“ gruodžio 19 dieną (trečiadienį) vyks Žemės ūkio ministerijos didžiojoje konferencijų salėje (J. Lelevelio g. 6, Vilnius). Konferencijos pradžia 11 val.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.