NZT - straipsniai :Baltijos šalių ir Nyderlandų Karalystės atstovai dalijosi gerąja praktika įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 9183310
Šiandien apsilankė: 6826
Dabar naršo: 217
Aktualijos
2018-05-21
Baltijos šalių ir Nyderlandų Karalystės atstovai dalijosi gerąja praktika įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą

Gegužės 15–18 dienomis Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai dalyvavo Rygoje vykusiame Baltijos šalių ir Nyderlandų Karalystės atstovų susitikime, kuriame buvo aptarti aktualūs ypatingos svarbos projekto – europinio standarto (greitojo) geležinkelio linijos ,,Rail Baltica“ įgyvendinimo klausimai.

Baltijos šalių institucijų atstovai dalijosi žemės administravimo patirtimi įgyvendinant ,,Rail Baltica“ projektą. Nyderlandų, kur jau yra įgyvendintas greitojo geležinkelio linijos projektas, ekspertai pristatė savo šalies gerąją praktiką.

Daug dėmesio buvo skirta žemės paėmimo visuomenės poreikiams teisinio reglamentavimo skirtingose šalyse klausimams aptarti, taip pat buvo gilinamasi į kitose Baltijos šalyse žemės konsolidacijos projektų rengimą ir galimybes projektuojant žemės sklypus geležinkelio vėžei tiesti pertvarkyti privačių žemės sklypų ribas taip, kad geležinkelio vėžė nedalytų privačių žemės sklypų į atskiras dalis.

 „Galime pasidžiaugti, kad Lietuva pirmauja pagal žemės paėmimo visuomenės poreikiams (geležinkelio linijai „Rail Baltica“ tiesti) projekto rengimo rezultatus. Be to, Lietuvos teisės aktuose yra nustatytos aiškesnės ir paprastesnės žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros, o valstybei svarbių projektų įgyvendinimo procesas – žymiai spartesnis ir sklandesnis, nei kitose Baltijos šalyse“, – sako NŽT Žemės tvarkymo ir administravimo departamento Žemės tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Dauskartė.

Planuojama ir toliau dalytis patirtimi, tęsti Baltijos šalių bendradarbiavimą. Įvertinus Lietuvos pažangą įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą ir gerąją praktiką, susijusią su žemės paėmimo visuomenės poreikiams procesu, susitikimo dalyviai išreiškė pageidavimą kitą darbų aptarimą organizuoti Lietuvoje. Taip savo patirtimi galėtų pasidalyti daugiau kitų Lietuvos institucijų specialistų.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.