NZT - straipsniai :Vilniaus miesto savivaldybei bus perduoti 929 miško žemės sklypai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 22813409
Šiandien apsilankė: 4535
Dabar naršo: 216
Aktualijos
2021-02-25
Vilniaus miesto savivaldybei bus perduoti 929 miško žemės sklypai

Nacionalinė žemės tarnyba Vilniaus miesto savivaldybei valdyti patikėjimo teise perduos net 929 miško žemės sklypus. Miškų ūkio paskirties žemės sklypai savivaldybei bus perduodami valstybinei funkcijai atlikti – juos prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti.

Numatytus žemės sklypus planuojama perduoti šiuo metu rengiamu Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais Vilniaus miesto savivaldybei“.

Nacionalinė žemės tarnyba įvertino Vyriausybės nutarimo projektą ir iš esmės pritarė, kad 929 miško sklypai būtų perduoti Vilniaus miesto savivaldybei.

Numatomi perduoti miško sklypai yra išsidėstę po visą Vilniaus teritoriją. Tai ir Antakalnį juosiantys miškai, įskaitant Valakampius, ir Žvėryne, Verkiuose, Pavilnyje ar kitose miesto dalyse esantys miškai. Nemaža tokių miškų dalis yra saugomose teritorijose – Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose ar draustiniuose. Kai kurie iš perduodamų miško sklypų yra miško parkų ribose: tai – Jamonto (Jomanto) parkas Baltupiuose, Lūžių parkas Viršuliškėse ir pan.

Miškai užima daugiau kaip trečdalį visos Lietuvos sostinės teritorijos, todėl Vilnius pelnytai yra vadinamas žaliuoju miestu.

Vyriausybei priėmus nutarimą „Dėl valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais Vilniaus miesto savivaldybei“, Nacionalinė žemės tarnyba perduos Vyriausybės projekte numatytus miško sklypus savivaldybei valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise. Savivaldybė galės nevaržomai, kiek tai neprieštaraus teisės aktų nuostatoms, įgyvendinti Lietuvos Respublikos miškų įstatymo 5 straipsnio 51 dalyje nurodytą valstybinę funkciją, t. y. prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti jai viešosios paskirties rekreacijai ir poilsiui patikėjimo teise perduotus valstybinės miško žemės sklypus.

 

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.