NZT - straipsniai :Pirmoji apskritojo stalo diskusija žemės administravimo ir tvarkymo klausimais sulaukė daug dalyvių iš Žemaitijos

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 19952725
Šiandien apsilankė: 5969
Dabar naršo: 266
Aktualijos
2020-07-28
Pirmoji apskritojo stalo diskusija žemės administravimo ir tvarkymo klausimais sulaukė daug dalyvių iš Žemaitijos

Penktadienį, liepos 24 d., Rietave įvyko pirmoji iš šiais metais numatytųjų apskritojo stalo diskusija žemės tvarkymo ir administravimo klausimais. Apskritojo stalo diskusijas šiomis aktualiomis temomis Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) organizuoja siekdama kokybiškesnio žemės tvarkymo ir žemės administravimo proceso, glaudesnio ir rezultatyvesnio bendradarbiavimo tarp žemėtvarkos planavimo dokumentus rengiančių specialistų, savivaldybių administracijų ir Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojų. NŽT šias apskritojo stalo diskusijas suplanavo penkiuose Lietuvos regionuose.

Į Rietavo kultūros centre organizuojamą apskritojo stalo diskusiją susirinko per 70 dalyvių: Plungės, Rietavo, Skuodo, Mažeikių, Akmenės, Telšių, Palangos, Kretingos, Klaipėdos r., Neringos, Šilalės, Šilutės, Tauragės ir Pagėgių savivaldybių atstovai, NŽT centrinio padalinio ir teritorinių skyrių vadovai ir darbuotojai, kiti žemėtvarkos planavime dalyvaujantys specialistai.

Renginio dalyvius pasveikino NŽT direktorius Laimonas Čiakas, NŽT veiklos apžvalgą ir svarbiausias žemės tvarkymo ir administravimo aktualijas apžvelgė direktoriaus pavaduotojas Algis Bagdonas.

NŽT Žemės tvarkymo ir administravimo departamento ir ŽŪM atstovai pristatė žemės sklypų formavimo ypatumus, Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinės sistemos naujoves ir galimybes, naujausius teisės aktų, reglamentuojančių žemės tvarkymą ir administravimą, pakeitimus ir kitus aktualius klausimus.

Žemės tvarkymo skyriaus patarėja Giedrė Leimontaitė, pristatydama pagrindinius žemės tvarkymo klausimus, atkreipė tiek Nacionalinės žemės tarnybos, tiek savivaldybių darbuotojų dėmesį į tai, kad galiojančiuose teisės aktuose įtvirtintos imperatyvios nuostatos, reglamentuojančios, kad išnuomoti ar parduoti žemės sklypus, kurių reikia nuosavybės teise priklausantiems statiniams ir įrenginiams eksploatuoti pagal Nekilnojamojo turto kadastre įrašytą jų tiesioginę paskirtį, galima tik tuo atveju, jeigu suprojektuoto žemės sklypo pagrindinė naudojimo paskirtis ir naudojimo būdas atitinka pastato paskirtį arba ūkinės veiklos pobūdį ir tik tokio dydžio, kurio reikia esamam statiniui ar įrenginiui eksploatuoti, o ne būsimam pastatui eksploatuoti ar ateityje planuojamai veiklai vykdyti. Taip pat pranešėja supažindino su naujienomis valstybinės žemės patikėtinio išduodamų sutikimų srityje.

Žemės administravimo skyriaus vedėja Loreta Dauskartė pristatė NŽT direktoriaus įsakymų dėl Valstybinės žemės sklypų perdavimo savivaldybėms patikėjimo teise rengimo eigą ir dažniausiai pasitaikančias klaidas, aptarė Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo ir Valstybinės žemės suteikimo laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti tvarkos aprašo naujausius pakeitimus.

Apie Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinės sistemos naujoves ir galimybes, dažniausiai daromas klaidas rengiamuose žemėtvarkos planavimo dokumentuose kalbėjo Žemėtvarkos planavimo ir dokumentų priežiūros skyriaus vedėja dr. Vilma Sudonienė.

Aptarti klausimai sukėlė aktyvias diskusijas, teikti pasiūlymai. Savivaldybių buvo paprašyta iš anksto planuoti teritorijas svarbiems investiciniams projektams įgyvendinti. 

Piliečiams nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo procesas kaimo teritorijose iš esmės baigtas, prasideda likusios valstybinės žemės tvarkymo ir įteisinimo naudotis procesas. Atsižvelgiant į įsigaliojusius LR investicijų įstatymo ir su šiuo įstatymu susijusių LR žemės bei LR teritorijų planavimo įstatymų nuostatų pakeitimus, sudarant patrauklesnes sąlygas pritraukti investicinius projektus Lietuvoje, Savivaldybių buvo paprašyta iš anksto rengti teritorijų planavimo dokumentus (bendruosius savivaldybės ar vietovės lygmens planus), numatant rezervuoti teritorijas svarbiems investiciniams projektams įgyvendinti. Taip pat buvo pažymėta, kad šiuo metu Aplinkos ministerija yra parengusi Teritorijų planavimo įstatymo atskirų straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą, kuriame vėl norima grįžti prie iki 2014 m. galiojusios tvarkos, t. y. kad žemės sklypai statyboms tiek miesto, tiek kaimo teritorijose būtų formuojami ar pertvarkomi rengiant detaliuosius teritorijų planavimo dokumentus, atsisakyta galimybės rengti sklypų formavimo pertvarkymo projektus, kai koreguojami iki 2014 m. parengti detaliojo plano sprendiniai, pertvarkant žemės sklypų ribas ar prijungiant įsiterpusį laisvą valstybinės žemės plotą.

 

Jau rugsėjo mėnesį NŽT planuoja tęsti apskritojo stalo diskusijas Radviliškyje ir Utenoje, o spalį – Kaune ir Vilniuje.

Maloniai kviečiame registruotis.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.