English

  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija


Aktualijos
2016-12-08

Informuojame, kad 2016 m. gruodžio 16 d. 10 val. Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos (Gedimino pr. 19 (129 kabinetas), Vilnius) organizuojami asmenų, pageidaujančių gauti kvalifikacijos pažymėjimus kaimo plėtros žemėtvarkos projektams ir žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektams rengti, profesinių žinių patikrinimo egzaminai.

Plačiau
2016-11-17

Nacionalinės žemės tarnybos vadovo Danieliaus Kuprio interviu 15min.lt

Pastaruoju metu itin daug dėmesio skiriama miestų plėtrai, urbanistinėms problemoms. Pasirodo nuomonių, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) trukdo miestų vystymuisi. Sakykite, ar tokios nuomonės gali būti bent kiek pagrįstos?

Vienareikšmiškai – ne. Šia tema ne kartą esame diskutavę su kitų institucijų atstovais, verslininkais, savivaldybių vadovais. Taip pat artimiausiu metu ketiname pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Plačiau
2016-11-17

Praėjusią savaitę Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) kartu su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra organizavo viešojo intereso gynimo prokurorams skirtus mokymus tema „Žemės sklypų kadastriniai matavimai“.

 Pagrindinis šių mokymų tikslas – suteikti specifinių profesinių žinių bei praktinių įgūdžių viešojo intereso gynimo prokurorams, tiriantiems su šia sritimi susijusias bylas.

Plačiau
2016-11-16

Nacionalinė žemės tarnyba sveikina visus Geografinės informacinės sistemos (GIS) srities specialistus su profesine diena.

GIS – tai kompiuterinių žemėlapių kūrimo priemonių visuma, iš įvairių duomenų bazių ir šaltinių gaunamus buvimo vietos duomenis, tokius kaip gatvės, pastatai, vandens telkiniai, teritorijų aukščiai ir pan., paverčianti vizualiais sluoksniais.

Plačiau
2016-11-09

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), susipažinusi su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikta ir viešai paskelbta korupcijos rizikos analize, pastebi, kad daugelis šioje analizėje pateiktų veiklos tobulinimo pasiūlymų jau įgyvendinta.

 „STT specialistai analizavo 2013–2015 m. I pusmečio laikotarpį. Nuo pat 2016 m. pradžios NŽT ėmėsi labai aktyviai stiprinti savo vidaus kontrolę. Atlikome išsamų teritorinių padalinių veiklos auditą, neplaninius patikrinimus. Aptikę veiklos organizavimo trūkumų, tokių, kurie gali mažinti priimamų sprendimų skaidrumą, juos nedelsiant pašalinome”, – sako NŽT direktorius Danielius Kuprys.

Plačiau
2016-11-07

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. lapkričio 27 d. įsakymu Nr. 3D-900 „Dėl ortofotografinių žemėlapių atnaujinimo“ Nacionalinei žemės tarnybai pavesta nuo 2015 metų kasmet organizuoti trečdalio Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografinių žemėlapių sudarymą.

Nacionalinė žemės tarnyba, vadovaudamasi šiuo įsakymu, 2015 metais pradėjo Lietuvos Respublikos teritorijos aerofotografavimo ir ortofotografinių žemėlapių sudarymo ciklą. 2015 metais vyko pirmojo etapo darbai, kurių metu sudarytas trečdalis Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografinių žemėlapių.

Plačiau
2016-10-03

Rugsėjo 30 d. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Danielius Kuprys ir Tarnybos specialistai dalyvavo susitikime su Panevėžio rajono gyventojais ir išsamiai atsakė į jiems rūpimus žemės įsigijimo ir naudojimo klausimus. NŽT atstovai aktualius žemės administravimo klausimus taip pat aptarė ir su Panevėžio rajono meru Povilu Žaguniu.

Į iš anksto suplanuotą gyventojų susitikimą su NŽT atstovais atvyko asmenys, jau kurį laiką negalintys išspręsti žemės nuosavybės ar naudojimosi ja klausimų. Susitikime dalyvavusių Panevėžio rajono gyventojų problemos jau buvo žinomos tiek NŽT Panevėžio skyriaus vedėjai Vidai Balčiūnienei, tiek Tarnybos centrinės būstinės Vilniuje specialistams, kurie prieš vykdami į Panevėžį dar kartą išnagrinėjo problemines bylas. Vieni gyventojai atėjo spręsti klausimų dėl naudojimosi valstybine žeme ar galimybės ją įsigyti, kiti – dėl servituto teisių nustatymo ar kitų nesutarimų su gretimų sklypų savininkais.

Plačiau
2016-09-29

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Danielius Kuprys rugsėjo 28 d. Lietuvos nacionaliniam muziejui nuolatiniam saugojimui ir eksponavimui perdavė Tarnybos įsteigtą apdovanojimą – NŽT garbės ženklą.

Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) direktorė Birutė Kulnytė prieš porą savaičių kreipėsi į Tarnybą prašydama perduoti muziejui vieną NŽT garbės ženklo egzempliorių. LNM Numizmatikos skyrius jau dešimt metų renka ir kaupia valstybinius apdovanojimus, valstybinių institucijų bei privačių įmonių, įvairių organizacijų įsteigtus garbės ženklus.

Plačiau
2016-09-28

Nuo rugsėjo 28 d. įsigalioja naujos Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistų parengtos asmenų, pageidaujančių gauti geodezininko ir matininko kvalifikacijos pažymėjimus, profesinių žinių patikrinimo egzaminų organizavimo tvarkos.

Pagrindinė naujovė yra ta, kad nuo šiol profesinių žinių patikrinimo egzaminą norintys laikyti ir pažymėjimus gauti geodezininkai ir matininkai neturi būti pabaigę specialių parengiamųjų kursų ir nebeprivalo pateikti jų baigimą liudijančios pažymos. Dar viena naujovė – tiek geodezininkų, tiek matininkų egzaminą papildė praktinės užduotys, kurias privalės atlikti egzaminuojamieji. Pagal prieš tai galiojusias tvarkas egzaminuojamieji turėjo atsakyti tik į teorinius klausimus.

Plačiau
2016-09-14

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Danielius Kuprys rugsėjo 13 d. Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakultetui padovanojo unikalaus leidinio – Lietuvos nacionalinio atlaso – antrąjį tomą, skirtą šalies istorijai pristatyti. D.Kuprys beveik 4 kilogramus sveriančią knygą įteikė VU istorijos fakulteto dekanui Rimvydui Petrauskui.

Plačiau
NACIONALINĖS ŽEMĖS TARNYBOS DIREKTORIUS 


Danielius Kuprys 

Artimiausi renginiai
Apie nžt
Istorija
Logotipas
Apie NŽT Informacija teikiama
tel. 8 706 86 666

Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 450798
Šiandien apsilankė: 16869
Dabar naršo: 228
 
 
 
 
         
           
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.