English

  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija


Aktualijos
2016-10-03

Rugsėjo 30 d. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Danielius Kuprys ir Tarnybos specialistai dalyvavo susitikime su Panevėžio rajono gyventojais ir išsamiai atsakė į jiems rūpimus žemės įsigijimo ir naudojimo klausimus. NŽT atstovai aktualius žemės administravimo klausimus taip pat aptarė ir su Panevėžio rajono meru Povilu Žaguniu.

Į iš anksto suplanuotą gyventojų susitikimą su NŽT atstovais atvyko asmenys, jau kurį laiką negalintys išspręsti žemės nuosavybės ar naudojimosi ja klausimų. Susitikime dalyvavusių Panevėžio rajono gyventojų problemos jau buvo žinomos tiek NŽT Panevėžio skyriaus vedėjai Vidai Balčiūnienei, tiek Tarnybos centrinės būstinės Vilniuje specialistams, kurie prieš vykdami į Panevėžį dar kartą išnagrinėjo problemines bylas. Vieni gyventojai atėjo spręsti klausimų dėl naudojimosi valstybine žeme ar galimybės ją įsigyti, kiti – dėl servituto teisių nustatymo ar kitų nesutarimų su gretimų sklypų savininkais.

Plačiau
2016-09-29

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Danielius Kuprys rugsėjo 28 d. Lietuvos nacionaliniam muziejui nuolatiniam saugojimui ir eksponavimui perdavė Tarnybos įsteigtą apdovanojimą – NŽT garbės ženklą.

Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) direktorė Birutė Kulnytė prieš porą savaičių kreipėsi į Tarnybą prašydama perduoti muziejui vieną NŽT garbės ženklo egzempliorių. LNM Numizmatikos skyrius jau dešimt metų renka ir kaupia valstybinius apdovanojimus, valstybinių institucijų bei privačių įmonių, įvairių organizacijų įsteigtus garbės ženklus.

Plačiau
2016-09-28

Nuo rugsėjo 28 d. įsigalioja naujos Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistų parengtos asmenų, pageidaujančių gauti geodezininko ir matininko kvalifikacijos pažymėjimus, profesinių žinių patikrinimo egzaminų organizavimo tvarkos.

Pagrindinė naujovė yra ta, kad nuo šiol profesinių žinių patikrinimo egzaminą norintys laikyti ir pažymėjimus gauti geodezininkai ir matininkai neturi būti pabaigę specialių parengiamųjų kursų ir nebeprivalo pateikti jų baigimą liudijančios pažymos. Dar viena naujovė – tiek geodezininkų, tiek matininkų egzaminą papildė praktinės užduotys, kurias privalės atlikti egzaminuojamieji. Pagal prieš tai galiojusias tvarkas egzaminuojamieji turėjo atsakyti tik į teorinius klausimus.

Plačiau
2016-09-14

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Danielius Kuprys rugsėjo 13 d. Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakultetui padovanojo unikalaus leidinio – Lietuvos nacionalinio atlaso – antrąjį tomą, skirtą šalies istorijai pristatyti. D.Kuprys beveik 4 kilogramus sveriančią knygą įteikė VU istorijos fakulteto dekanui Rimvydui Petrauskui.

Plačiau
2016-09-13

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) iniciatyva rugsėjo 9 d. Klaipėdoje įvyko Tarnybos ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atstovų susitikimas, kuriame buvo aptarti su valstybinės žemės sklypų formavimu bei nuoma susiję klausimai.

Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeras Artūras Šulcas NŽT l. e. p. direktoriaus pavaduotojui Mariui Bujai padėkojo už Tarnybos iniciatyvą siekiant spręsti Klaipėdos mieste kylančias problemas dėl valstybinės žemės sklypų formavimo ir nuomos.

Plačiau
2016-09-08

Informuojame, kad valstybės įmonė Valstybės žemės fondas nuo šiol visiems šalies gyventojams pradeda teikti naują paslaugą – galimybę aukciono būdu išnuomoti ar išsinuomoti privačius žemės ūkio paskirties žemės sklypus.

Dabar Valstybės žemės fondas ne tik suteiks galimybę aukcionuose išsinuomoti fizinių bei juridinių asmenų dirbamus žemės ūkio paskirties žemės plotus, bet didžiausią dėmesį skirs tiems žemės savininkų nuosavybės teise valdomiems žemės ūkio paskirties žemės sklypams, kurie šiuo metu yra nenaudojami ir apleisti. Nepaisant to, kad pastaraisiais metais apleistos žemės plotų mažėja, Lietuvoje dar yra likę nemažai apleistų ir efektyviai neišnaudojamų žemės plotų, kurie galėtų būti aktyviai naudojami.

Plačiau
2016-09-07

2016 m. spalio 3 d. Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos (adresu Konstitucijos pr. 23 (C korpusas), 312 kab.) vyks geodezininkų-matininkų kvalifikacijos egzaminas. Norintys laikyti (perlaikyti) kvalifikacijos egzaminą iki 2016 m. rugsėjo 26 d. turi registruotis elektroniniu paštu Antanas.Pieviskis@nzt.lt. Registruojantis būtina nurodyti: vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, kokį egzaminą pageidaujama laikyti (perlaikyti). Egzamino valanda bus paskelbta elektroniniu paštu išsiųstame pranešime. Atvykus į egzaminą būtina su savimi turėti asmens dokumentą.

Plačiau
2016-09-05

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), jau antrą mėnesį vykdydama žemės naudojimo patikrinimo programą Vilniaus Pavilnių ir Verkių regioninių parkų teritorijose, nustatė, kad daugiau nei pusės tikrintų žemės sklypų savininkai pažeisdami įstatymus savavališkai yra užėmę greta esančią valstybinę žemę. NŽT vadovas Danielius Kuprys, reaguodamas į tai, kad labai sparčiai dažnėja valstybinės žemės užėmimo atvejų, šią situaciją ir būdus jai spręsti skubos tvarka ne kartą aptarė su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene. Praėjusią savaitę žemės ūkio ministrės iniciatyva Seime buvo užregistruoti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pakeitimų projektai, kuriuose numatoma kelis kartus didinti baudas už savavališką valstybinės žemės užėmimą.

Plačiau
2016-09-01

Nacionalinės žemės tarnybos atstovai dalyvavo 18-oje Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Baltijos skyriaus Geografinių pavadinimų ekspertų grupės sesijoje, vykusioje 2016 m. rugpjūčio 23–25 d. Sankt Peterburge (Rusijos Federacija).

Sesijoje dalyvavo Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos Federacijos ir šalies stebėtojos Baltarusijos Respublikos ekspertai.

Sesijos metu dalyviai aptarė nacionalinių geografinių pavadinimų standartizacijos, autorių teisių, teisinio reglamentavimo klausimus, diskutavo apie geografinių pavadinimų duomenų rinkinių kūrimo ir plėtros perspektyvas, geografinių pavadinimų vartojimą žemėlapiuose, vietovardžių, kaip kultūrinio ir istorinio paveldo, išsaugojimą ir išklausė šalių nacionalines ataskaitas.

Plačiau
2016-08-19

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) operatyviai reagavo į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) iniciatyvą ir pastabas dėl galimų neskaidrių procesų atkuriant nuosavybės teises į vandens telkinius bei ėmėsi veiksmų dėl ežerų privatizavimo procedūrų sustabdymo. Šiuo metu yra priimta 15valstybei palankių teismo sprendimų.

Plačiau
Artimiausi renginiai
Apie nžt
Istorija
Logotipas
Apie NŽT Informacija teikiama
tel. 8 706 86 666

Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10789260
Šiandien apsilankė: 5254
Dabar naršo: 151
 
 
 
 
         
           
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.