NZT - straipsniai :Aptarti aktualūs Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinės sistemos (ŽPDRIS) naudojimo klausimai

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 31126534
Šiandien apsilankė: 2768
Dabar naršo: 166
Naujienos
2022-11-21
Aptarti aktualūs Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinės sistemos (ŽPDRIS) naudojimo klausimai

Atsižvelgiant į savivaldybių administracijos atstovų pateiktus klausimus bei pasiūlymus dėl Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinės sistemos (ŽPDRIS) naudojimo ir funkcionalumo buvo suorganizuotas susitikimas šiems klausimams aptarti. Susitikime dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos, savivaldybių administracijų, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) atstovai.

Jau beveik trejus metus, nuo 2020 m. sausio 1 d., miesto ir kaimo gyvenamosiose teritorijose žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą organizuoja savivaldybių administracijos direktoriai.

Sklandus žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimas yra svarbus daugeliui Lietuvos gyventojų ir verslo atstovų.

Įvykusio susitikimo metu buvo išanalizuoti savivaldybių administracijos atstovų klausimai bei pasiūlymai dėl ŽPDRIS prašymų organizuoti projektus pateikimo ir redagavimo, dėl sistemoje pateikiamos klaidingos informacijos ir klaidingai įkeltų dokumentų ištaisymo, dėl ŽPDRIS erdvinių duomenų valdymo, dėl esamų ir naujų integracijų sąsajų atnaujinimo bei sukūrimo galimybių ir kiti klausimai.

NŽT, būdama ŽPDRIS tvarkytoja ir sistemos stebėsenos ir kontrolės vykdytoja, atsižvelgdama į galiojančių teisės aktų nuostatas, įvertino savivaldybių administracijų atstovų pateiktus ir galimus įgyvendinti pasiūlymus dėl ŽPDRIS atnaujinimo. Taip pat buvo aptarti pasiūlymai, kuriems įgyvendinti būtini teisinio reglamentavimo pakeitimai. Susitikimo metu NŽT specialistai konsultavo savivaldos atstovus dėl efektyvesnio esamo ŽPDRIS funkcionalumo panaudojimo.

Nutarta, kad, siekiant efektyvaus žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo ŽPDRIS sistemoje, tikslinga ir toliau bendradarbiauti, kad būtų užtikrinamas sklandus paslaugų teikimas.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.