NZT - straipsniai :Greitai ir patogiai galima pranešti apie žemės naudojimo pažeidimus

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 24399202
Šiandien apsilankė: 2914
Dabar naršo: 135
Aktualijos
2021-09-06
Greitai ir patogiai galima pranešti apie žemės naudojimo pažeidimus

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) kviečia apie pastebėtus žemės naudojimo tvarkos pažeidimus nuo šiol pranešti specialioje interneto svetainėje, pritaikytoje ir mobiliesiems įrenginiams. Gyventojams bus paprasta ir patogu naudotis sukurta Žemės naudojimo valstybinės kontrolės svetaine. 

Žemės naudojimo valstybinės kontrolės svetainė 

Sukūrėme šią svetainę siekdami skatinti žmonių nesitaikstymą su galimais žemės naudojimo pažeidimais, didinti žmonių susidomėjimą ir aktyvumą dalyvauti žemės naudojimo valstybinės kontrolės veikloje. Žmogus, šioje svetainėje pranešęs mums apie pastebėtą pažeidimą, interaktyviame žemėlapyje pažymėjęs pažeidimo vietą ir pridėjęs nuotrauką, galės stebėti visą savo parnešimo nagrinėjimo, tikrinimo procesą ir aiškiai žinoti rezultatą, t. y. žinoti, ar pranešimas pasitvirtino, ir iki kada pažeidimą privaloma pašalinti. Apie pažeidimus galima pranešti neatskleidžiant savo tapatybės, nors, žinoma, bent minimalūs kontaktiniai duomenys būtų pageidaujami, jeigu mums reikėtų patikslinti pateiktą informaciją“, – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas. 


Gyventojai turės galimybę pranešti apie apleistą žemės ūkio paskirties žemę, savavališkai užimtą ir (arba) naudojamą žemę, taip pat apie žemę, naudojamą ne pagal paskirtį, bei apie kitus NŽT priskirtus nagrinėti žemės naudojimo tvarkos pažeidimus.

Visi gauti gyventojų pranešimai pasieks NŽT teritorinius skyrius pagal galimo pažeidimo vietą. Teritorinių skyrių specialistai gautą informaciją įvertins, apdoros ir atliks teisės aktuose nustatytus veiksmus, reikalingus pranešimui išnagrinėti ir pažeidimui pašalinti.

Interneto svetainėje piliečiai taip pat galės susipažinti su kiekviename NŽT teritoriniame skyriuje kasmet suplanuotais atlikti planiniais žemės naudojimo patikrinimais bei sužinoti, kur ir kiek NŽT per metus atlieka žemės naudojimo patikrinimų, kiek nustato pažeidimų. Be to, čia bus galima rasti kitą aktualią statistinę informaciją apie žemės naudojimo valstybinę kontrolę.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.