NZT - straipsniai :Mažeikiškiai susirinko aptarti teritorijų planavimo ir kitų svarbių klausimų

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 29445394
Šiandien apsilankė: 3086
Dabar naršo: 184
Naujienos
2022-04-26
Mažeikiškiai susirinko aptarti teritorijų planavimo ir kitų svarbių klausimų

Š. m. balandžio viduryje Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Mažeikių skyriaus specialistai buvo susitikę su Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vadovais: administracijos direktoriumi Sauliumi Šiuriu, direktoriaus pavaduotoju Eimantu Salatka ir specialistais, dirbančiais teritorijų planavimo, statinių priežiūros, vietinio ūkio, žemės ūkio ir strateginio planavimo srityse. Susitikimo tikslas – aptarti aktualius darbo veiklos klausimus, naujausių teisės aktų pakeitimus ir jų taikymą formuojant žemės sklypus, perduodant sklypus patikėjimo teise ir (ar) panaudai.

Į susitikimą, kuris vyko Mažeikių rajono savivaldybėje, buvo pakviesti ir kaimiškųjų seniūnijų seniūnai (seniūnų pavaduotojai). Pastariesiems dalyvaujant papildomai buvo aptartos miškų įveisimo žemės ūkio paskirties žemėje naujovės, aktualūs laisvos valstybinės žemės ūkio paskirties žemės tikslinimo darbai, žemės ūkio paskirties žemės suteikimo naudotis aktualijos.

NŽT Mažeikių skyriaus specialistai atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad žemė laikinai naudoti suteikiama ribotam terminui (iki vyks žemėtvarkos projektų rengimo darbai), ir pasiūlė paraginti asmenis aktyviau projektuotis nuomojamus žemės sklypus rengiamuose žemėtvarkos projektuose. Tokiu būdu būtų užtikrintas nepertraukiamas žemės sklypo naudojimas.

Susitikimo metu buvo akcentuota, kad nuo praėjusių metų yra pasikeitę kai kurie teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdų projektų rengimo reikalavimai: teritorijose, kur yra parengti detalieji planai, negali būti rengiami žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai, kaip juos keičiantys ir koreguojantys dokumentai. Detalieji planai gali būti koreguojami ir keičiami tik rengiant detaliuosius planus. Taip pat pažymėta, kad pagal teisės aktų reikalavimus naudojamų žemės sklypų plotui įtakos turi pastatų ir įrenginių užimamas plotas, ir atkreiptas dėmesys, kad projektuojant ir formuojant žemės sklypus, reikalingus pastatams ir įrenginiams eksploatuoti, neatsižvelgiama į teisės aktų reikalavimus – neretai tenka tuos pačius dokumentus grąžinti taisyti, prasitęsia rengimo laikas, o suinteresuotieji asmenys lieka nepatenkinti dokumentų rengimo terminais. Susitikime aptartos ir dažniausiai daromos klaidos, trūkumai bei galimi jų šalinimo būdai.

Mažeikių skyriaus specialistai susirinkusiems pristatė ir galimybes perduoti atskirus žemės sklypus patikėjimo teise valdyti savivaldybei, paaiškino, kokius veiksmus savivaldybė turėtų atlikti, kad šiuo klausimu būtų galima kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą ar LR Vyriausybę. Buvo detalizuotas žemės sklypų perdavimas savivaldybėms valdyti patikėjimo teise. Pažymėta, kad NŽT vadovo sprendimu žemė savivaldybėms gali būti perduota šioms reikmėms: viešosios paskirties rekreacijai ir poilsiui; viešojo naudojimo poilsio objektams; gatvėms ir vietiniams keliams; komunaliniams inžineriniams tinklams tiesti ir (ar) eksploatuoti ir gyvenamiesiems namams statyti ir (ar) eksploatuoti bei ūkinei komercinei veiklai. Perėmusi valdyti patikėjimo teise žemės sklypus pati Savivaldybė suteiktose teritorijose galėtų priimti sprendimus dėl žemės nuomos.

Susitikime dalyvavo 32 Mažeikių rajono savivaldybės ir NŽT Mažeikių skyriaus specialistai. Viliamasi, kad supažindinimas su naujovėmis, probleminių klausimų nagrinėjimas bendrai padės operatyviau ir teisingiau rengti dokumentus, asmenys liks labiau patenkinti geresne Savivaldybės ir NŽT specialistų darbų kokybe.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.