NZT - straipsniai :Modernūs įrankiai padeda išaiškinti žemės naudojimo pažeidimus

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 24398943
Šiandien apsilankė: 2655
Dabar naršo: 124
Aktualijos
2021-08-10
Modernūs įrankiai padeda išaiškinti žemės naudojimo pažeidimus

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) teritoriniai skyriai per šių metų II ketvirtį atliko daugiau nei 3000 žemės naudojimo patikrinimų, iš kurių – 1943 planiniai patikrinimai ir 1140 neplaninių patikrinimų, atliktų pagal gautus asmenų pranešimus.

Šių patikrinimų metu buvo nustatyta daugiau nei 1400 žemės naudojimo tvarkos pažeidimų (924 pažeidimai nustatyti planinių patikrinimų metu, 557 pažeidimai – neplaninių patikrinimų metu).

Didžiausią pažeidimų dalį sudarė savavališko žemės užėmimo atvejai (854) ir žemės apleidimo atvejai (542).

Visi 2021 metų II ketvirčio žemės naudojimo valstybinės kontrolės atlikti patikrinimai pažymėti interaktyviame žemėlapyje .

„Siekdami planinių patikrinimų efektyvumo ir kokybės, savo darbe pasitelkiame šiuolaikines informacines technologijas. Pradėjome taikyti naujas rizikos valdymo priemones, modernizuojame patikrinimų atrankos procesus, vis plačiau taikome įvairias GIS priemones. Visų šių modernių priemonių pritaikymas leidžia efektyviau ir greičiau nustatyti žemės naudojimo pažeidimus“, – sako NŽT Žemės naudojimo valstybinės kontrolės skyriaus patarėja Rasa Kavaliauskienė.

Skatindama didesnį piliečių aktyvumą dalyvauti žemės naudojimo valstybinės kontrolės veikloje, NŽT artimiausiu metu planuoja visuomenei sudaryti galimybes apie pastebėtus žemės naudojimo tvarkos pažeidimus informuoti ir mobiliesiems įrenginiams pritaikytoje interneto svetainėje (naudojantis Žemės naudojimo valstybinės kontrolės elektronine paslauga). Tai leis greičiau, patogiau, neatskleidžiant savo tapatybės pranešti apie galimą pažeidimą bei stebėti pateikto pranešimo nagrinėjimą.

NŽT taip pat skiria daug dėmesio žemės savininkų ir naudotojų sąmoningumui ugdyti teikdama informaciją asmenims apie teisingą žemės naudojimą. Šiais metais atnaujintas ir teisės aktų nuostatomis papildytas Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams kontrolinis klausimynas , kuris žmonėms suteikia dar daugiau aiškumo apie tai, kokių teisės aktų nuostatų ir kokių pareigų visi žemės savininkai ir naudotojai turėtų laikytis naudodamiesi žemės sklypais ar valstybinės žemės plotais.

NŽT jau yra suplanuota per III ketvirtį atlikti 1730 žemės naudojimo patikrinimų. Taip pat bus atliekami ir neplaniniai žemės naudojimo patikrinimai pagal gautus pranešimus dėl galimai padarytų žemės naudojimo pažeidimų bei tikrinama, ar asmenys pašalino anksčiau nustatytus žemės naudojimo pažeidimus.

Daugiausia planinių patikrinimų šiame ketvirtyje numatyta atlikti Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėse (103 patikrinimai), Varėnos rajone (71 patikrinimas), Utenos rajone (60 patikrinimų), Palangos miesto savivaldybėje (56 patikrinimai).

Visi žemės sklypai, kuriuos planuojama tikrinti III ketv., pažymėti interaktyviame žemėlapyje. Taigi kiekvienas pilietis turi galimybę pažiūrėti, ar jo naudojamas žemės sklypas bus tikrinamas šį ketvirtį. Kaip minėta pirmiau, NŽT teritoriniai skyriai, sudarydami kiekvieno ketvirčio žemės naudojimo patikrinimo planus, vadovaujasi pagrindiniais žemės sklypų ir valstybinės žemės plotų atrankos kriterijais. Be to, visi žmonės turi galimybę susipažinti su NŽT teritorinių skyrių vedėjų patvirtintais III ketvirčio planinių žemės naudojimo patikrinimų planais, kurie skelbiami čia.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.