NZT - straipsniai :NŽT plėtoja elektroninių paslaugų teikimą

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 29454271
Šiandien apsilankė: 4157
Dabar naršo: 176
Naujienos
2023-02-13
NŽT plėtoja elektroninių paslaugų teikimą

Įsigaliojo nauja Sutikimo įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išdavimo ir Sutikimo įsigyti teisę valdyti juridinį asmenį ar jo dalį, kuriam nuosavybės teise priklauso daugiau kaip 10 ha žemės ūkio paskirties žemės, išdavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2014 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. 1P-(1.3.)-244 „Dėl Sutikimo įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išdavimo ir Sutikimo įgyti teisę valdyti juridinį asmenį ar jo dalį, kuriam nuosavybės teise priklauso daugiau kaip 10 ha žemės ūkio paskirties žemės, išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, redakcija.

Vienas iš svarbiausių šio aprašo pakeitimų  yra tai, kad nuo šiol prašymus dėl minimų sutikimų fiziniai ir juridiniai asmenys gali teikti ir sutikimus pagal pateiktus prašymus gauti pasinaudodami interneto teikiamomis galimybėmis – elektroninėje erdvėje (sukurtos elektroninės paslaugos). Sutikimų išdavimo elektronines paslaugas galima užsisakyti e. paslaugų portale – Elektroniniai valdžios vartai, adresu www.epaslaugos.lt, pasirinkus norimo užsakyti sutikimo išdavimo elektroninę paslaugą.

Apraše taip pat numatyta, kad asmuo, pageidaujantis, kad jam būtų išduotas sutikimas, dokumentus pateikia Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniam padaliniui pagal pageidaujamos įsigyti žemės ūkio paskirties žemės ar pageidaujamo įgyti teisės valdyti juridinio asmens (jo dalies) buveinės buvimo vietą arba prisijungus per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkus Nacionalinės žemės tarnybos teikiamą sutikimo išdavimo paslaugą ir patekus į Nacionalinės žemės tarnybos elektroninių paslaugų savitarnos sistemą.

Dar vienas svarbus pasikeitimas – pareiškėjui, teikiančiam prašymą dėl sutikimo išdavimo, nebereikia Nacionalinei žemės tarnybai pateikti žemės ūkio paskirties žemės pirkėjo deklaracijos kopijos. Šiuo pakeitimu siekiama asmenims sumažinti administracinę naštą.

Tuo atveju, kai teikiamas spausdintinis prašymas išduoti sutikimą, užpildoma nustatyta prašymo forma.

Teikiant prašymą išduoti sutikimą elektroniniu būdu, asmuo pateikia prašomus duomenis  Nacionalinės žemės tarnybos elektroninių paslaugų savitarnos sistemoje. Sutuoktiniai žemės ūkio paskirties žemę ar teisę valdyti juridinį asmenį ar jo dalį, kuriam nuosavybės teise priklauso daugiau kaip 10 ha žemės ūkio paskirties žemės, įsigyjantys bendrosios jungtinės nuosavybės teise, teikia vieną prašymą išduoti sutikimą. Kai prašymą išduoti sutikimą teikia vienas iš sutuoktinių, tačiau siekiama žemės ūkio paskirties žemę ar teisę valdyti juridinį asmenį ar jo dalį, kuriam nuosavybės teise priklauso daugiau kaip 10 ha žemės ūkio paskirties žemės, įsigyti bendrosios jungtinės nuosavybės teise, prašyme nurodoma, kad sutikimas būtų išduotas abiejų sutuoktinių vardu.

Daugiau informacijos galima rasti čia:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/4f523b70f62c11e39cfacd978b6fd9bb/asr

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.