NZT - straipsniai :NŽT sėkmingai bendradarbiauja su ESO

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 28305952
Šiandien apsilankė: 4102
Dabar naršo: 118
Naujienos
2022-04-27
NŽT sėkmingai bendradarbiauja su ESO

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nuo 2021 m. rugsėjo mėn. iki 2022 m. vasario mėn. bendradarbiavo su ESO rengiant ir teikiant VĮ Registrų centrui pranešimus dėl žymų apie nustatytas teritorijas, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos – elektros tinklų apsaugos zonos ir skirstomųjų dujotiekių apsaugos zonos, kai žemės sklypo formavimo metu buvo padarytos klaidos ir specialiosios žemės naudojimo sąlygos nebuvo įregistruotos Nekilnojamojo turto kadastre ir Nekilnojamojo turto registre, padarymo.

NŽT kartu su ESO pasirašė daugiau kaip 58 tūkst. pranešimų ir juos pateikė VĮ Registrų centrui. Bendrai Nekilnojamojo turo registre ir Nekilnojamojo turto kadastre padaryta daugiau kaip 221 tūkst. žymų apie teritorijas, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos – elektros tinklų apsaugos zonos ir skirstomųjų dujotiekių apsaugos zonos.

Apie žemės sklypuose padarytas žymas NŽT sklypų savininkus informuoja vietinėje spaudoje ir NŽT tinklalapyje adresu https://bit.ly/3JeYTWL.

Specialiosios žemės naudojimo sąlygos – tai yra tokios sąlygos, pagal kurias, atsižvelgiant į žemės sklypo geografinę padėtį, pagrindinę naudojimo paskirtį ir būdą bei aplinkos apsaugos ir visuomenės sveikatos saugos poreikius, žemės sklypams gali būti taikomi tam tikri veiklos ribojimai bei draudimai.

Specialiosios sąlygos gali numatyti įvairius veiklos žemės sklype ribojimus ir draudimus, pavyzdžiui, draudimą statyti statinius, įrenginius, gyvenamuosius namus ar visuomeninius objektus, įrengti žaidimų aikšteles, stadionus, turgavietes, visuomeninio transporto stoteles, mašinų ir mechanizmų aikšteles, organizuoti renginius, į kuriuos susirenka daug žmonių, vykdyti žemės kasybos bei lyginimo darbus ar vykdyti kitą veiklą. Priklausomai nuo taikomų ribojimų ir draudimų pobūdžio ir jų apimties, gali būti iš esmės apribotos savininko galimybės naudotis žemės sklypu pagal jo paskirtį.

Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme, įsigaliojusiame nuo 2020 m. sausio 1 d. (toliau – Įstatymas), yra nustatytas specialiųjų sąlygų taikymo pradžios momentas. Nekilnojamojo turto registre ir Nekilnojamojo turto kadastre įregistruotam žemės sklypui (jo daliai) specialiosios žemės naudojimo sąlygos taikomos nuo žymos žemės sklypo registro išraše apie Įstatyme nurodytas teritorijas, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, padarymo dienos.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.