NZT - straipsniai :PAKEISTA PROFESINIŲ ŽINIŲ PATIKRINIMO EGZAMINŲ TVARKA

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 25111128
Šiandien apsilankė: 3715
Dabar naršo: 46
Aktualijos
2020-11-09
PAKEISTA PROFESINIŲ ŽINIŲ PATIKRINIMO EGZAMINŲ TVARKA

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad yra pakeista asmenų, pageidaujančių gauti matininko ir (ar) geodezininko kvalifikacijos pažymėjimus, profesinių žinių patikrinimo egzamino organizavimo ir vykdymo tvarka.

Pagrindinis pakeitimas yra toks, kad tris kartus iš eilės egzamino neišlaikęs asmuo iš naujo laikyti egzaminą galės ne po 3 mėn., o tik po 12 mėnesių.

Kvalifikacijos egzaminai vyks ne rečiau kaip 1 kartą per ketvirtį NŽT patalpose. Informacija apie egzamino datą, vietą ir registracijos į egzaminą tvarką bus skelbiama NŽT interneto svetainėje www.nzt.lt ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki egzamino.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenys, pageidaujantys gauti matininko ar geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą ir atvykstantys laikyti egzamino, neprivalo būti lankę kursų, skirtų matininko ir (ar) geodezininko kvalifikacijai kelti.

Egzamino organizavimo ir vykdymo tvarką nuspręsta keisti atlikus 2018–2020 m. laikytų matininko ir geodezininko profesinių žinių patikrinimo egzaminų rezultatų analizę. Analizės metu nustatyta, kad nepaisant to, kad profesinių žinių patikrinimo egzamino klausimynai yra viešai skelbiami, egzaminų išlaikymo rodiklis yra žemas. 2018–2019 m. egzaminą išlaikiusių asmenų skaičius sudarė apie 50 proc. visų laikiusiųjų egzaminus, o 2020 m., patvirtinus naujus egzaminų klausimynus, egzamino išlaikymo rodiklis smuktelėjo žemyn ir tesiekia apie 30 proc. 

Taip pat analizės metu nustatyta, kad 2018–2020 m. matininko profesinių žinių patikrinimo egzaminą laikė 238 asmenys 366 kartus, o geodezininko profesinių žinių patikrinimo egzaminą laikė 262 asmenys 361 kartą, t. y. vienam laikiusiam egzaminą asmeniui tenka 1,4 karto.

Pažymime, kad asmenys, pageidaujantys gauti matininko ar geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą ir atvykstantys laikyti egzamino, privalo atsakingai ir kruopščiai pasirengti egzaminui.

Primename, kad galiojantys matininko ir geodezininko profesinių žinių patikrinimo klausimų sąrašai yra skelbiami viešai Teisės aktų registre www.e-tar.lt .

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.