NZT - straipsniai :ŽPDRIS paslaugų gavėjų jau beveik 100 tūkstančių

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 24620325
Šiandien apsilankė: 1445
Dabar naršo: 49
Aktualijos
2021-10-28
ŽPDRIS paslaugų gavėjų jau beveik 100 tūkstančių

Lietuvoje septintus metus veikianti automatizuota Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinė sistema (ŽPDRIS) kasmet sulaukia vis daugiau naujų naudotojų ir geresnio paslaugų vertinimo.

Pagrindinis ŽPDRIS tikslas – užtikrinti efektyvų žemėtvarkos planavimo proceso valdymą. Nuo sistemos veikimo pradžios 2015 m. ja pasinaudojo 98 823 paslaugos gavėjai, o Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vykdytos apklausos duomenimis net 89 proc. asmenų šios sistemos elektronines paslaugas vertina teigiamai.

„Sistemoje, kuri veikia vieno langelio principu, galima teikti prašymus, stebėti projektų rengimo, derinimo, svarstymo su visuomene bei viešinimo eigą ir kitus procesus. ŽPDRIS stiprioji pusė, kad žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo paslaugos yra nuosekliai vykdomos elektroninėje erdvėje. Šia sistema kasdien naudojasi ne tik NŽT specialistai, bet ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Kultūros paveldo departamento, savivaldybių administracijų ir kitų institucijų darbuotojai“, – sako NŽT Žemėtvarkos planavimo ir dokumentų priežiūros skyriaus vedėja dr. Vilma Sudonienė.

NŽT, siekdama užtikrinti nepertraukiamą ŽPDRIS veikimą, tinkamą funkcionalumą ir operatyvų sutrikimų šalinimą, nuolat vykdo ŽPDRIS atnaujinimą, apimantį atsirandančių programinės įrangos pokyčių realizavimą ir funkcionalumų modifikavimą, įdiegimą ir testavimą, atsižvelgiant į teisės aktų pakeitimus.

Taip pat nuolat diegiami nauji sistemos naudojimo patogumą užtikrinantys įrankiai, tobulinamas duomenų tvarkymo efektyvumas, Dažniausiai užduodamų klausimų (D. U. K) skiltyje nuolat atnaujinami atsakymai į klausimus, teikiamos konsultacijos sistemos vartotojams.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.