NZT - straipsniai :Lengviau pasiekiama informacija apie valstybinę žemę ir jos naudojimą

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 27676478
Šiandien apsilankė: 144
Dabar naršo: 90
Naujienos
2022-08-12
Lengviau pasiekiama informacija apie valstybinę žemę ir jos naudojimą

Sužinoti, kas yra valstybinės žemės valdytojas, kokia yra žemės sklypo paskirtis ar melioracinė būklė bei daugybę kitų naudingų duomenų, jau galima paprasčiau. Žemės ūkio ministerija kartu su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT) inicijavo erdvinių duomenų temų peržiūros paslaugų rinkinio apie visus valstybinės žemės sklypus ir plotus bei jų naudojimą, sukūrimą. 

Šie duomenys, viešai skelbiami Lietuvos erdvinės informacijos (LEI) portalo žemėlapyje, leis visiems suinteresuotiems asmenims stebėti valstybinės žemės valdymą. 

LEI portalo žemėlapyje pateikiama informacija, kas valdo žemę: savivaldybės, VĮ „Turto bankas“, VĮ Valstybinių miškų urėdija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir kiti įstatymų nustatyti subjektai. Tai paprasta surasti temoje „Apskaityti valstybinės žemės plotai“. Čia pateikiama informacija apie žemės sklypų, įregistruotų Nekilnojamojo turto registre, paskirtį bei žemės plotų naudmenų rūšį. 

LEI portalo žemėlapyje pateikiama informacija ir apie valstybinės žemės plotus, suteiktus laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti. Taip pat publikuojami erdviniai duomenys apie laisvos žemės fondą. 

Duomenų temą pažymėjus varnele, galima rasti informacijos apie Lietuvos miškų kadastro, apleistų žemių, žemių melioracinės būklės, saugomų teritorijų kadastro, kultūros paveldo registro duomenis, taip pat apie dirvožemių išsidėstymą, jų fizines ir agrochemines savybes ir kitas charakteristikas. Tai svarbu, nes dirvožemis yra pagrindinė žemės ir miškų ūkio gamybos priemonė, kuri tausojama ir saugoma nuo erozijos, degradacijos ar sunaikinimo. 

Be to, LEI portalo žemėlapyje skelbiami įvairūs NŽT išduodami sutikimų naudotis valstybine žeme erdviniai duomenys. Pavyzdžiui, sutikimai tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus ir statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai. 

NŽT kviečia aktyviai naudotis LEI portale skelbiamais ir nuolat atnaujinamais išsamiais duomenimis apie valstybinę žemę.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.