NZT - straipsniai :Tarptautinėje konferencijoje pristatyti NŽT organizuoti geodezijos ir kartografijos darbai

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 28827699
Šiandien apsilankė: 4793
Dabar naršo: 173
Naujienos
2022-12-21
Tarptautinėje konferencijoje pristatyti NŽT organizuoti geodezijos ir kartografijos darbai

Rygoje (Latvijos Respublika) vykusioje 26-ojoje tarptautinėje Baltijos šalių karinės geoerdvinės informacijos  rengėjų konferencijoje (angl. 26th Baltic Military Geospatial Conference), kurią organizavo Latvijos Respublikos gynybos ministerija ir Latvijos geoerdvinės informacijos agentūra, buvo pristatyti pagrindiniai 2022 m. Lietuvoje atlikti valstybiniai geodezijos ir kartografijos darbai, kuriuos organizavo Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT).

Konferencijoje pranešimą skaičiusi NŽT Geodezijos ir nekilnojamojo turto kadastro skyriaus vyriausioji specialistė Jovita Sinkevičiūtė pristatė valstybinio geodezinio pagrindo tvarkymo, Lietuvos Respublikos teritorijos aerofotografavimo ir ortofotografinių žemėlapių sudarymo darbus, šalies teritorijos lazerinio skenavimo darbus, atliktus valstybinių erdvinių duomenų ir vietovardžių erdvinių duomenų rinkinių bei žemėlapių atnaujinimus.

Ši geodezijos ir kartografijos specialistų kuriama ir nuolat atnaujinama produkcija naudojama efektyviam krašto apsaugos planavimui ir įvairioms civilinėmis veiklomis, pvz., valstybės kadastrams ir registrams sudaryti, žemėtvarkos planavimo darbams vykdyti ir kt.

Šiais metais konferencijoje dalyvavo per 80 dalyvių iš 14 valstybių (JAV, Švedijos, Prancūzijos, Čekijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Baltijos šalių ir kt.), atstovaujančių įvairioms karinėms bei civilinėms organizacijoms, dirbančioms geoerdvinio ir kartografinio aprūpinimo, geodezijos, kartografijos ir erdvinių duomenų sudarymo, atnaujinimo srityse.

Visų valstybių atstovai pažymėjo itin aukštą Lietuvoje atliktų geodezijos ir kartografijos darbų kokybę ir tikslumą, taip pat svarų profesionalų indėlį į regiono ir visų NATO valstybių saugumo užtikrinimą. 

 
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.