NZT - straipsniai :Suplanuoti 2022 m. II ketvirčio žemės naudojimo patikrinimai

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 28305484
Šiandien apsilankė: 3634
Dabar naršo: 113
Naujienos
2022-05-03
Suplanuoti 2022 m. II ketvirčio žemės naudojimo patikrinimai

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) teritoriniai skyriai, vykdydami vieną svarbiausių savo funkcijų – žemės naudojimo valstybinę kontrolę, 2022 metais yra suplanavę Lietuvoje atlikti daugiau kaip 8 tūkst. žemės naudojimo patikrinimų.

Geografinių informacinių sistemų priemonėmis automatizuotu būdu atrinktos teritorijos, kuriose 2022 m. II ketv. suplanuota atlikti iki 2000 planinių žemės naudojimo patikrinimų, didesnį dėmesį skiriant ne tik savavališkiems valstybinės žemės užėmimo – naudojimo ir apleistų žemės plotų atvejams nustatyti, bet ir siekiant nustatyti pažeidimus, susijusius su neteisėtai, neturint NŽT sutikimo, valstybinės reikšmės vandens telkiniuose įrengtais lieptais ir kitais nesudėtingais laikinaisiais statiniais.

Taip pat bus atliekami ir neplaniniai žemės naudojimo patikrinimai pagal gautus pranešimus dėl galimai padarytų žemės naudojimo pažeidimų bei tikrinama, ar asmenys pašalino anksčiau nustatytus žemės naudojimo pažeidimus.

Daugiausia planinių patikrinimų numatoma atlikti Biržų rajone (68 patikrinimai), Utenos rajone (65 patikrinimai), Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėse (64 patikrinimai), Klaipėdos rajone (51 patikrinimas) ir Radviliškio rajone (50 patikrinimų). 

Sudarydami planinių žemės naudojimo patikrinimų sąrašus NŽT specialistai vadovaujasi pagrindiniais žemės sklypų ir valstybinės žemės plotų atrankos kriterijais, paskelbtais čia 

Kviečiame susipažinti su NŽT teritorinių skyrių vedėjų patvirtintais einamųjų metų atitinkamo ketvirčio planinių žemės naudojimų patikrinimų sąrašais ir pasitikrinti, ar Jūsų naudojamas žemės sklypas bus tikrinamas šį ketvirtį.

Visi žemės sklypai, kuriuos planuojama tikrinti 2022 m. II ketv., yra taip pat pažymėti ir interaktyviame žemėlapyje

Siekdami, kad žemės naudojimo tvarkos pažeidimų būtų kuo mažiau, siūlome susipažinti su Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams kontroliniame klausimyne nurodytais tikrinimo kriterijais ir pasitikrinti, ar žemės sklypas naudojamas nepažeidžiant valstybės bei kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.