NZT - straipsniai :Žemėtvarkos planavimo dokumentų sistemoje – karinės infrastruktūros projektai

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 29453943
Šiandien apsilankė: 3829
Dabar naršo: 154
Naujienos
2023-02-24
Žemėtvarkos planavimo dokumentų sistemoje – karinės infrastruktūros projektai

Žemėtvarkos planavimo dokumentų sistema, Krašto apsaugos ministerijos iniciatyva, pasipildė nauju žemės valdos projektu – karinės infrastruktūros projektu.

Karinės infrastruktūros projektai rengiami aplinkos ministro ir krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka, siekiant pritaikyti arba sukurti karinę infrastruktūrą, nurodytą karinės infrastruktūros, reikalingos priimančiosios šalies paramai užtikrinti, sąraše.

Karinės infrastruktūros projektų rengimą organizuoja ir jų sprendinius įgyvendina Krašto apsaugos ministerija arba kitos krašto apsaugos sistemos institucijos. Karinės infrastruktūros projektai tvirtinami Vyriausybės nutarimu.

Karinės infrastruktūros projektus gali rengti Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai, kiti fiziniai asmenys, kurie naudojasi Europos Sąjungos teisės aktų jiems suteiktomis judėjimo valstybėse narėse teisėmis, valstybėse narėse įsteigti juridiniai asmenys ar kitos organizacijos, ar jų padaliniai. Valstybių narių piliečiai, kiti fiziniai asmenys, kurie naudojasi Europos Sąjungos teisės aktų jiems suteiktomis judėjimo teisėmis, gali rengti karinės infrastruktūros projektus turėdami jiems nustatyta tvarka išduotus kvalifikacijos pažymėjimus karinės infrastruktūros projektams rengti arba kitos valstybės narės išduotus kvalifikacijos pažymėjimus ar kitus dokumentus, įrodančius, kad jie turi teisę rengti karinės infrastruktūros projektus. Valstybėse narėse įsteigti juridiniai asmenys ar kitos organizacijos, ar jų padaliniai gali rengti karinės infrastruktūros projektus, kai jų specialistas, dirbantis pagal darbo ar civilinę sutartį ir rengiantis karinės infrastruktūros projektus, turi jam nustatyta tvarka išduotą kvalifikacijos pažymėjimą arba kitos valstybės narės išduotą kvalifikacijos pažymėjimą ar kitą dokumentą, įrodantį, kad jis turi teisę rengti karinės infrastruktūros projektus. Kai valstybės narės pilietis, kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi Europos Sąjungos teisės aktų jam suteiktomis judėjimo valstybėse narėse teisėmis, arba valstybėse narėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų, ar jų padalinių specialistas turi kitos valstybės narės kompetentingos institucijos išduotą kvalifikacijos pažymėjimą arba kitą dokumentą, įrodantį, kad jis turi teisę rengti karinės infrastruktūros projektus, reikalavimas tokį pažymėjimą gauti iš naujo netaikomas.

Asmenys, norintys gauti kvalifikacijos pažymėjimus, privalo turėti aukštąjį žemėtvarkos, kraštotvarkos, geodezijos ar hidrotechnikos išsilavinimą, ne mažesnę kaip 3 metų darbo patirtį žemėtvarkos schemų, kaimo plėtros žemėtvarkos projektų arba žemės valdos projektų rengimo srityje, skaičiuojant nuo to laiko, kai pradėjo dirbti šios srities darbus, ir būti išlaikę profesinių žinių, susijusių su žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimu, patikrinimo testą (egzaminą). Informacija apie organizuojamo egzamino vietą ir laiką, likus ne mažiau kaip 1 mėnesiui iki egzamino, paskelbiama Nacionalinės žemės tarnybos internetinėje svetainėje www.nzt.lt. Egzamino testą sudaro 50 klausimų, prie kurių kiekvieno pateikiami 3 atsakymo variantai, iš kurių tik vienas yra teisingas. Atsakyti į egzamino testo klausimus skiriama 60 minučių, testas laikomas išlaikytu, jeigu asmuo teisingai atsako ne mažiau kaip į 40 testo klausimų.

Kviečiame asmenis, norinčius gauti kvalifikacijos pažymėjimus, sekti informaciją Nacionalinės žemės tarnybos internetinėje svetainėje ir paskelbus apie profesinių žinių patikrinimo egzaminą, teikti prašymus laikyti egzaminą. Prašyme leisti laikyti egzaminą turi būti nurodyti asmens, pageidaujančio laikyti egzaminą, duomenys: vardas, pavardė, gimimo data, telefonas, elektroninis paštas, taip pat turi būti nurodyta, kokios rūšies egzaminą asmuo pageidauja laikyti. Prašymas leisti laikyti egzaminą Nacionalinei žemės tarnybai gali būti pateikiamas likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki numatytos egzamino laikymo dienos.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.